Kış Aylarında Üşümek İstemeyenler "İzocam Manto"dan Memnun Kalacak

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

23.12.2014
Kış Aylarında Üşümek İstemeyenler "İzocam Manto"dan Memnun Kalacak

Binaların mantolamasında kullanılan İzocam Manto Taşyünü ile
kış ayları daha sıcak geçirilebilir. Üstelik de mantolama sayesinde bu sıcak atmosferi doğalgaz faturaları %50 azalırken sağlamak mümkün… Bunun için şimdiden hazırlıklara başlanmalı ve mantolama yaptırılmalı… Dış cephe yalıtımı için gerekebilecek tüm detaylar “İzocam Manto” ile kullanıcıya tek seferde ve bir sistem kurgusu ile sunuluyor.


Isı yalıtımı, iç mekânlardaki sıcaklığın uzun süre istenen seviyelerde korunmasını sağlıyor. Kış aylarında meydana gelen ısı kayıplarını ve yaz aylarında ısı kazançlarını azaltmak için yönetmeliklere uygun kalınlıkta yapılan ısı yalıtımı, enerji faturalarını en az %50 düşürüyor.

Kış aylarında kömür, doğalgaz gibi yakıt giderlerini, yaz aylarında ise klima kullanımına bağlı elektrik enerjisi tüketimini %50 azaltıyor. Evlerimizde, iş yerlerimizde ısı yalıtım uygulaması yapmak için en uygun dönem, bahar ve yaz aylarıdır. Kış mevsiminin olumsuz hava koşulları nedeniyle el veremeyeceği ısı yalıtım uygulamasını sonbahar, ilkbahar ve yaz aylarında yaptırarak kışa çok daha hazırlıklı girebilmek mümkün…

Isı köprülerini tamamen ortadan kaldıran İzocam Manto, en etkin ısı yalıtım sistemini sunuyor. Tercih ve ihtiyaca göre Taşyünü, Taşyünü R+, İzopor, İzopor Plus (Ekspande Polistiren), Foamboard R+ ve Foamboard (Ekstrüde Polistiren) Yalıtım Levhaları ile yapılan mantolama, ısı  transferini önemli ölçüde azaltıyor. Manto Taşyünü ve Manto Taşyünü R+ ısı, ses ve yangın yalıtımında, Manto İzopor, Manto İzopor Plus, Manto Foamboard R+ ve Manto Foamboard ise ısı yalıtımı amaçlı kullanılıyor.

Etkili ve sağlıklı bir mantolama olanağı sunan İzocam Manto, bütüncül bir sistem olarak kullanıcıları her detayı düşünmekten kurtarıyor. İhtiyaç duyulan yapıştırıcı, sıva, ısı yalıtım levhası, yardımcı-tamamlayıcı malzemeler ve tüm diğer sistem tamamlayıcılarını içinde bulunduran İzocam Manto’yu tercih edenler, A’dan Z’ye donatılmış bir sistemle mantolamada kolaylığı yaşıyor.


İzocam Manto Hakkında:

İzocam uzmanlığıyla sunulan İzocam Manto sıvalı dış cephe yalıtım sistemleri, bina kabuğunu oluşturan tüm yüzeyleri bir zırh gibi sararak yalıtımda en etkin sonucu sağlıyor. İzocam Manto sıvalı dış cephe yalıtım sistemleri, yapı bileşenlerinde ısıl gerilimler sebebi ile oluşabilecek fiziksel değişimleri önlüyor, duvar içi gerilimleri, yüzey çatlaklarını, korozyon gibi yapı hasarlarını engelleyerek daha güvenli ve uzun ömürlü binalar yaratıyor. Sistemde farklı ısı yalıtım levhası alternatifleri ile tüketicinin tüm beklentilerini karşılıyor. Yangın güvenliği söz konusu olduğunda, İzocam Manto Taşyünü ve İzocam Manto Taşyünü R+ kullanılarak ısı yalıtımı sağlanırken, taşyününün ses yutma ve yanmazlık özellikleri ile ses yalıtımı ve yangın güvenliği de sağlanmış oluyor.

İzocam Manto dış cephe yalıtım sistemlerinde kullanılan İzocam Yalıtım Levhaları, Manto Taşyünü, Manto Taşyünü R+, Manto İzopor, Manto İzopor Plus, Manto Foamboard R+ ve  Manto Foamboard İzocam güvencesi ile tek çatı altında üretiliyor.

İzocam’ın ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikalarına sahip tesislerinde üretilen yalıtım levhaları Manto Taşyünü, Manto Taşyünü R+, Manto İzopor, Manto İzopor Plus, Manto Foamboard R+ ve Manto Foamboard CE ve TSE belgeli ürünler olarak yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da tercih ediliyor.


Bilgi için:

Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 – 282 40 85 / Dahili:12
seher.saygin@essance-istanbul.com

Zeynep Yiğit/ Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 – 282 40 85 / Dahili: 23
zeynep.yigit@essance-istanbul.com

 

Kış Aylarında Üşümek İstemeyenler