İzocam sergi konseptli standı ile Yapı Fuarı’nda bir “ilk”e imza atıyor

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

26.04.2012
İzocam sergi konseptli standı ile Yapı Fuarı’nda bir “ilk”e imza atıyor

İzocam bu yıl gerçekleştirilen Yapı 2012 Fuarı’nda sergi konseptli standı ile fark yaratıyor. İzocam ve İFSAK işbirliğinde hayata geçirilen, çok sayıda ünlü ismin eserlerinin de yer aldığı Enerji’k Bakış projesi, Yapı 2012 İstanbul Fuarı’nda yer alan İzocam standında sergileniyor.

İzocam aynı zamanda, bu yıl on ikincisi gerçekleşen Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması’nda ilk üç dereceyi paylaşan proje sahiplerine de ödüllerini Yapı 2012 İstanbul Fuarı’ndaki standında düzenlenen törenle veriyor.

Türk Yalıtım Sektörü’nün lider markası İzocam, her yıl gerçekleştirilen Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda bu yıl “Enerji’k Bakış” projesi ile yer alıyor. İzocam, 2-6 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen fuar için özel olarak hazırladığı sergi konseptli standında Enerji’k Bakış projesinin eserlerini fuar ziyaretçileri ile buluşturuyor. İzocam’ın enerji verimliliği sağlayan yalıtım ürünleri de “Enerji’k Bakış” eserleri ile birlikte sergileniyor.

Ana teması farklı meslek gruplarından kişilerin bakış açısı ile enerjiye sanatsal yaklaşmak olan serginin çıkış noktası, geleceğe enerji konusunda ışık tutulması, çocukların, gençlerin ve bireylerin dikkatinin farklı bakış açısıyla enerji verimliliğine çekilmesi... Eserleriyle projeye katkıda bulunanlar fotoğraf, edebi metin (öykü, düz yazı, anı, şiir vb), kısa film, karikatür, animasyon film ve beste dallarındaki eserleriyle yaratıcılıklarını ortaya koyuyor. Geçtiğimiz yıl ilk olarak İstanbul’da sanatseverler ile buluşan proje, diğer illerde de sergilenmeye devam ediyor.

Geleneksel hale gelen Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması’nda ilk üç dereceyi paylaşan proje sahipleri ödüllerini İzocam standında 4 Mayıs Cuma günü düzenlenen törenle İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut’un elinden alacak. Derece alan proje sahipleri, 22-25 Mayıs tarihleri arasında Slovakya’nın başkenti Bratislava kentinde düzenlenecek uluslararası etapta ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

İzocam, Yapı Fuarı’nda, standı ve etkinlikleri ile farklılaşırken kalitesi ve güvencesiyle dikkat çeken ürünlerini de sektör temsilcileri ile buluşturuyor. Camyünü, Taşyünü, Foamboard (Ekstrüde Polistiren), İzopor (Ekspande Polistiren), İzocam Asma Tavan Sistemleri, Terratherm-manto Sıvalı Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri, Taşyünü Çatı-Cephe Panelleri, İzocam Tekiz Çatı-Cephe Sistemleri, Poliüretan Çatı-Cephe Panelleri ve Trapez Levhalardan oluşan ayrıntılı bilgiler fuarda ziyaretçilere aktarılıyor.

İzocam’ın en yeni ürünleri İzoplan ve Roofmix Çatı Sistemleri, Yapı Fuarı’nda ilk kez sergileniyor. İzocam’ın 2012 yılında Multiplan işbirliğinde geliştirdiği su yalıtımı sağlayan yeni ürünü İzoplan PVC Çatı, İzoplan TPO Çatı, İzoplan PVC Temel ve çatı yalıtımı konusunda İzocam Tekiz Trapez, Isover Vario İklimsel Membran, İzocam Taşyünü Teras Çatı Levhası ile İzocam İzoplan PVC/TPO Çatı ürünlerinden müteşekkil bütünleşik çözümler sunan Roofmix Çatı Sistemleri hakkında fuara katılan ziyaretçiler bilgilendiriliyor.

İzocam, Yapı Fuarı’nda çevre dostu özellikler ekleyerek geliştirdiği Foamboard ürününü de sergiliyor. Foamboard’un yeni geliştirilmiş hali içinde zararlı gazlar barındırmadığı için ozon tabakasına zarar vermiyor ve 150 mm’lik kalınlığı ile azami enerji tasarrufu sağlıyor.

Ziyaretçiler, İzocam’ın profesyonel mimar ve mühendis teknik kadrosu tarafından fuar boyunca yalıtım konusunda bilgilendiriliyor.