Enerji Ve Sanat Eskişehir’de Buluştu

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

26.11.2014
Enerji Ve Sanat Eskişehir’de Buluştu

İzocam ve İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) iş birliğinde, çok sayıda ünlü ismin eserlerinin de yer aldığı Enerji’k Bakış,  26 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’nde sergilenecek. Türkiye’nin farklı illerinde sergilenen Enerji’k Bakış bu yıl 11. kez kapılarını açıyor. Sergi bugüne dek 4.000 sanatseverle buluştu.

 

Enerji’k Bakış Projesi, İzocam ve İFSAK işbirliğinde geleceğe ışık tutmak, çocukların, gençlerin, bireylerin dikkatinin farklı bir bakış açısıyla enerji verimliliğine çekilmesi hedefiyle doğdu. Doğru yalıtım uygulamalarıyla, aile ve ülke ekonomisi ile enerji tasarrufuna katkı sağlanması gerekliliğini her fırsatta vurgulayan İzocam, İFSAK işbirliğinde bu misyonunu “Enerji’k Bakış” sergisine taşıdı. Farklı meslek gruplarından kişilerin bir araya gelerek oluşturduğu sergide enerjinin sanatsal olarak işlendiği eserler yer alıyor.

İzocam ve İFSAK’ın bu projedeki çıkış noktası, geleceğe enerji konusunda ışık tutmak, çocukların, gençlerin ve bireylerin dikkatinin enerji verimliliğine çekilmesi oldu. Projenin ana yapısı, öncelikle fotoğrafları baz alarak farklı disiplinlerinden kişiler ile enerjiye sanatsal açıdan yaklaşmak…

Projede “sanatçı” duyarlılığı ile enerji verimliliğine ayna tutulması hedefleniyor. İFSAK (İstanbul Fotoğraf Sinema Amatörleri Derneği) ile birlikte yürütülen proje kapsamında, aralarında birçok tanınmış ismin de yer aldığı birçok fotoğrafçı “enerji”yi sanatsal yaklaşımla yorumluyor. Eserleriyle projeye katkıda bulunanlar fotoğraf, edebi metin (öykü, düz yazı, anı, şiir vb.), kısa film, karikatür, animasyon film ve beste dallarında yaratıcılıklarını ortaya koyuyor. Sergilenen bu eserler, albüm haline getirilerek gelecek nesillere ışık tutacak bir sanat rehberine dönüştürüldü.

Sanat dünyasının önde gelen isimlerinin destek verdiği “Enerji’k Bakış” sergisinde küresel gündem konuları arasında yer alan “Enerji Verimliliği” temalı 120 fotoğraf, o fotoğraflardan yola çıkılarak yazılmış 120 metin ve karikatürler ile birlikte bu projeye özel hazırlanmış iki beste, bir kısa film ve bir animasyon film yer alıyor.

Ataol Behramoğlu, Kadir İnanır, Sunay Akın, Bülent Emin Yarar, Rıza Kıraç, Yetkin Dikinciler, Rasim Öztekin, Mario Levi, Özcan Yurdalan, Eyüp Muhçu, Ahmet Ümit, Oğuzhan Akay gibi farklı disiplinlerden isimler projeye yazıları ile destek veriyor. Projede, Feridun Düzağaç, İzzet Keribar, Tayfun Pirselimoğlu, Selim Demirdelen, Sıtkı Kösemen, Merih Akoğul, Timurtaş Onan, Abdurrahman Antakyalı gibi isimler de fotoğraflarıyla yer alıyor. “Bu Kalp Seni Unutur Mu” ve “Gönül” isimli parçaların bestecisi Özkan Samioğlu ile Teneke Trampet grubunun “Enerji Verimliliği” temasından hareketle hazırladıkları bestelerin yanında yine aynı tema üzerinde Rıza Kıraç tarafından “Aşk Olsun Murat” isimli bir kısa film çekildi ve Anıl Tortop tarafından çekilen “Zerre” isimli canlandırma film projeye dahil edildi.

26 Kasım tarihinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak olan sergi, 12 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Bilgi için:

Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 0212 – 282 40 85

seher.saygin@essance-istanbul.com

Zeynep Yiğit / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 0212 – 282 40 85

zeynep.yigit@essance-istanbul.com

 

Enerji Ve Sanat Eskişehir’de Buluştu