“OZİ” eğitimlere Ankara’da devam ediyor…

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

25.04.2012
“OZİ” eğitimlere Ankara’da devam ediyor…

İzocam’ın 2010 yılında “enerji tasarrufu” ve “yalıtım”ın önemi üzerine bilinçlendirmek üzere başlattığı sosyal sorumluluk projesi, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda devam ediyor.

Kadıköy, Bakırköy, Gebze, Dilovası, Şişli, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’ne bağlı okullarda gerçekleştirilen İzocam’ın sosyal sorumluluk projesi Ozi, 2011–2012 Eğitim&Öğretim yılında Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okulları geziyor.

Bugüne kadar 46,732 çocuğa ulaşılan projede İlköğretim 3, 4 ve 5. sınıf öğrencilerine bir ders saati boyunca “yalıtım” ve “enerji tasarrufu” ile ilgili bilgiler aktarılıyor. Grafi 2000 tarafından yaratılan “OZİ” karakterinin dünyayı kötü adamlardan kurtarmasını anlatan çizgi filmle öğrencilerin konuya olan ilgisinin artırıldığı projede aynı zamanda çocuk tiyatrolarında görev yapan bir oyuncu da “yalıtım”ın Enerji Verimliliği üzerindeki önemi üzerine eğitim veriyor.

Eğitim çerçevesinde; “Küresel Isınmanın Sebepleri”, “Enerji Kaynakları ve Hidro Elektrik Santralleri”, “Birincil Enerji Kaynakları Fosil Yakıtlar”, “Enerji Tüketimi”, “Sera Etkisi”, “İklim Değişikliği”, “Küresel Isınma ile Mücadele Nasıl Olmalı?” ve “Yalıtımla Enerji Tasarrufu Nasıl Olur?” başlıklı konularda öğrenciler bilgilendiriliyor.

25 Nisan – 25 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da devam edecek olan eğitimler ile 39 okulda 14.908 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor. Sosyal sorumluluk projesinin 2012-2013 eğitim-öğretim yılında da diğer illerdeki okullara taşınması planlanıyor.      

“OZİ” eğitimlere Ankara’da devam ediyor…
“OZİ” eğitimlere Ankara’da devam ediyor…