İzocam’dan Ustalara Mesleki Yeterlilik Usta Eğitimi Ve Myk Mesleki Yeterlilik Belge Desteği

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

31.10.2014
İzocam’dan Ustalara Mesleki Yeterlilik Usta Eğitimi Ve Myk Mesleki Yeterlilik Belge Desteği

İzocam, yeni yasal düzenleme ile 2015 yılından itibaren inşaat ve tesisat işlerinde çalışacak ustalar için zorunlu hale gelen “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi’’ne hak kazanmak isteyen ustalara ücretsiz eğitimler düzenleyecek. Ulusal Meslek Standartları çerçevesinde Usta Yetki Belgesi yerine geçecek olan MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi teminine yönelik yalıtım eğitimlerinden faydalanmak isteyen ustalar başvurularını İzocam’a yapacak.

Eğitimler, İzocam’ın konusunda uzman mimar, mühendis ve tekniker kadrosundan oluşan eğitim ekibi ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen konusunda uzman öğretim görevlilerinin gözetiminde Türkiye-Yol-İş İntes Eğitim Şantiyesi Sincan-Ankara’da gerçekleştirilecek.

10-14 Kasım 2014 ve 15-19 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek eğitimler, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından oluşturulan Ulusal Meslek Standartları kapsamında Isı Yalıtımcısı Mesleği başlığında “Sıvalı Dış Cephe Yalıtım Sistemleri (Mantolama)”, duvar içten yalıtım, temel, döşeme ve tavanlarda ısı yalıtımı ve çatılarda ısı yalıtımı birimlerinde verilecek. 04-07 Kasım, 25-28 Kasım, 02-05 Aralık, 09-12 Aralık ve 23-26 Aralık tarihlerinde ise Ulusal Meslek Standartlarına göre ‘’Alçı Levha Uygulayıcısı’’ mesleği olarak adlandırılan Yalıtımlı Alçı Levha Duvar ve Asma Tavan Sistemleri-İç Yalıtım konularında usta eğitimleri gerçekleştirilecek. 4 gün sürecek eğitimlerin sonunda İzocam’ın katkılarıyla katılımcılar, akredite edilmiş ve MYK tarafından yetkilendirilmiş sınav merkezleri tarafından sınava tabi tutulacak.

MYK Mesleki Yeterlilik Sınavına, eğitimlere katılarak girilebileceği gibi usta kendisini yeterli ve güvenli gördüğü konuda doğrudan eğitim almadan da akredite kurum Belgetürk, İntes MYM ya da Tebar’a başvuru yaparak da sınava girilebilecek.  Eğitimlere katılarak sınava girilmesi hem sınavın başarılı geçmesi hem de eğitimlerden fayda sağlanması açısından önem taşımaktadır.

İzocam yalıtım usta eğitimlerinde, ustaların doğru malzeme ile doğru uygulama yapmaları, bilgi ve becerilerini geliştirerek sektöre nitelikli eleman yetiştirilmesinin yanında ‘’Mesleki Yeterlilik Belgesi’’ne sahip olmaları da hedeflenmektedir.

İzocam’ın katkılarıyla özel şartlarda Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olan akredite edilmiş belge olarak nitelendirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi teminine yönelik usta eğitimlerinden faydalanmak isteyenler nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet vesikalık resimlerinin sınav tarihinden 15 gün öncesinden İzocam’a ulaştırması gerekmektedir.
 

İzocam’dan Ustalara Mesleki Yeterlilik Usta Eğitimi Ve Myk Mesleki Yeterlilik Belge Desteği