İzocam’dan Multi Konfor Fabrika

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

28.10.2014
İzocam’dan Multi Konfor Fabrika

Saint -Gobain tarafından Eskişehir’de açılan Türkiye´nin ilk taşlama ve kesme taşları fabrikası, sanayi binalarında yalıtım konusunda uzman İzocam’ın mühendislik ve mimarlık desteği ile inşa edildi. Kesintisiz ve kalın yalıtım uygulaması ile enerji verimi yüksek bir yapı olarak inşa edilen fabrikada kullanılan yalıtım malzemeleri de İzocam tarafından sağlandı.
 

Saint-Gobain tarafından Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmete açılan aşındırıcılar fabrikası; hırdavat, bakım, onarım ve operasyonlar, petrol ve gaz sanayi, çelik ve inşaat malzemeleri pazarı için taşlama ve kesme taşları üretmek üzere inşa edildi.

Türkiye’de bir ilk olan Multi Konfor Bina kriterlerine uygun yalıtılmış, geleceğin fabrikası olarak tasarlanan yapının yalıtımında İzocam’ın sahip olduğu mühendislik ve mimarlık birikimi ile yalıtımda 49 yıla dayanan uzmanlığından yararlanıldı.

Multi Konfor Bina değerlerinde yalıtım uygulanan fabrikanın, zeminine 16 cm ekstrüde polistiren levha Foamboard, dış duvarlarına 20 cm yanmaz taşyünü uygulandı. Çatıda ise 10 cm Taşyünü Yalıtımlı Tekiz Panel kullanılarak dış duvarda 3.6, çatıda ve zeminde 2.3 kat standartın üzerinde enerji verimliliği sağlandı. Kesintisiz ve kalın yalıtımın katkısıyla sanayi tesisinde %60’ın üzerinde enerji kullanımı azaltıldı. Doğaya duyarlı ürünlerin kullanıldığı fabrikada, karbon ayakizinin de en az değere indirilmesi hedeflendi. Yanmaz taşyünü kullanımıyla ise yangın güvenliğine de önemli katkılar sağlandı. Bina en yüksek deprem güvenliği standartlarına da uygun şekilde yapıldı.

49 yıldır kaliteden ödün vermeyen ürünleri ve sosyal sorumluluk bilinci ile faaliyetlerini sürdüren İzocam, binalar inşa edilirken zeminden çatıya, duvardan döşemeye ve tesisata kadar uygulanan etkili yalıtım sistemleri ile hem güvenlik sağlıyor hem de enerji tasarrufuna katkıda bulunuyor.

İzocam, ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarına sahip tesislerinde üretilen geniş ürün yelpazesi sunarken, sağladığı enerji verimliliği ile Türkiye gibi enerjisinin dörtte üçünden fazlasını ithal etmekte olan ülkelerde dışa bağımlılığı azaltan katkılar sağlıyor.

Bilgi için:

Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 – 282 40 85
seher.saygin@essance-istanbul.com

 

 

İzocam’dan Multi Konfor Fabrika