İzocam ve Weber’den eski hükümlülere sağlanan “mantolama eğitimine” büyük destek!

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

24.04.2012
İzocam ve Weber’den eski hükümlülere sağlanan “mantolama eğitimine” büyük destek!

TT Manto olarak İzocam ve Weber, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı’nın yönlendirmesi ile ceza infaz kurumlarından salıverilen hükümlülerin meslek edinmesi için verilen mantolama eğitimlerine malzeme desteği sağlıyor.

Türkiye’de yalıtım sektörünün lideri İzocam ve endüstriyel harç üretiminde dünya lideri Weber, sosyal sorumluluk içerikli projelere katkı sağlıyor. Türkiye’de yeni uygulanmaya başlayan ve eski hükümlülere mantolama eğitimi ile iş edindirmeyi amaçlayan projeye dahil olan İzocam ve Weber, yalıtım malzemesi ve eğitim desteği veriyor.

Koruma Kurulu Başkanlığı’nın Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü’nün hazırladığı proje kapsamında, 12 eski hükümlüye meslek ve sanat edindirmek amacıyla ısı ve ses yalıtımı kursu açılarak eğitim veriliyor. Düzenlenen eğitim ile Mersin’de bulunan 500 m²’lik bir okulun dış cephesine ısı ve ses yalıtımı yapılıyor. İzocam ve Weber, eğitim sürecinde ihtiyaç duyulan weber.therm A1, weber.therm B1, weber.min 200, Manto İzopor, Donatı Filesi, dübel ve Köşe Profili gibi yalıtım malzemelerini karşılıyor. Kursta aynı zamanda Weber uygulama uzmanı tarafından eğitim desteği de veriliyor.

Eski hükümlülere mantolama eğitimi ile iş edindirmeyi amaçlayan proje ile ara eleman açığı olan sektöre kalifiye işgücü yetiştirilmesi hedefleniyor. Türkiye’de yeni uygulanmaya başlayan projenin daha da gelişerek diğer illerde yaygınlaşması hedefleniyor.

İzocam ve Weber’den eski hükümlülere sağlanan “mantolama eğitimine” büyük destek!