İzocam 12. Yalıtım Yarışması başvuruları sona erdi

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

12.04.2012
İzocam 12. Yalıtım Yarışması başvuruları sona erdi

Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması’nın ilk üç finalisti, Slovakya’nın başkenti Bratislava’da, Saint-Gobain Isover tarafından gerçekleştirilecek Multi Konfor Binalar Uluslararası Öğrenci Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek.

İzocam tarafından on ikincisi düzenlenen Yalıtım Yarışması’nda proje konusu, 12-15 aileyi barındıracak sürdürülebilir bir mahallenin geliştirilmesi olan yarışmada; söz konusu mahalledeki altyapı, ofisler, eğlence ve dinlenme alanlarının mevcut binalarda tekrar kullanımla çözülmesi ve bu yapıların kentle iyi bir şekilde bütünleşmesinin sağlanması hedefleniyor.

Öğrenciler Yalıtım Yarışması’nda; İngiltere’de Nottingham Trent Basin bölgesinin yenilenme programı kapsamında, sürdürülebilir bir yaşamın tasarımını gerçekleştiriyor. Tasarlanması beklenen mahallenin konumlandırıldığı yerde daha geniş alanlarda bir yenilenme vizyonunun geliştirilmesi ve etkili bir ev-iş planının temin edilmesi kriteri aranıyor.

Türkiye ve KKTC Üniversitelerinin Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Kentsel Tasarım, Makine Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerinin katıldığı “İzocam 12. Yalıtım Yarışması’nda”, ulusal jüri, ses yalıtımı, yangın güvenliği, ekolojik binalar ve yapı fiziği konusunda yetkin öğretim görevlileri ile uzman mimarlardan oluşuyor.

Başvuruları Kasım ayında başlayan ve 26 Mart 2012 tarihinde sona eren yarışmaya, 79 ekip başvurusu yapıldı. 02 Nisan 2012 Pazartesi günü proje teslimlerini ileten ekiplerin jüri tarafından değerlendirilmesi sonrası dereceye giren projelerin duyurumu 12 Nisan 2012 tarihinde yapılacak. Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylaşan proje sahipleri, ödüllerini, 2-5 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 35. Yapı Fuarı-Turkeybuild 2012’de İzocam standında düzenlenecek bir törenle alacak. Ulusal yarışmanın birincisi 6.000 TL, ikincisi 4.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.

Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylaşan proje sahipleri, 22-25 Mayıs tarihleri arasında Slovakya’nın başkenti Bratislava kentinde düzenlenecek uluslararası etapta ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye www.yalitimyarismasi.com adresinden ulaşılabilir. Ayrıca tüm sorular ve iletişim için Yapı-Endüstri Merkezi (0212 266–70–70 / izocamyalitim@yem.net) ile irtibat kurulabilir.