İzocam’ın “Sokak Barınakları” projesi, kış boyunca sosyal medyada büyük ilgi gördü.

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

11.04.2012
İzocam’ın “Sokak Barınakları” projesi, kış boyunca sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Karlı havada sokakta yaşayan hayvanlar için sokaklara, İzocam Foamboard kullanılarak yapılan yüzlerce barınak bırakıldı.

Yalıtımın lider firması İzocam, sektörün gelişimi için üzerine düşen görevleri yerine getirirken, kış ayları boyunca da sosyal sorumluluk faaliyetleri ile yalıtım ve mantolama kavramlarına dikkat çekmeyi sürdürdü. Köklü geçmişe sahip bir kurum olarak bireylere, topluma ve doğal yaşama katkı sağlamayı misyon edinen İzocam, Facebook üzerinden yürüttüğü “Sokak Barınakları” projesi karlı kış günlerinde dikkatleri üzerine topladı.

İzocam’ın yalıtım konusunda hayata geçirdiği önemli projelerin başında gelen ve Kompüter işbirliği ile hazırlanan “Sokak Barınakları” projesi soğuk kış günlerini sokakta geçiren hayvanlara nasıl sıcak bir yuva sağlanabileceğine dair hayvan severlere rehberlik etti.

Proje kapsamında sokak hayvanlarının kışı rahat geçirmesi senaryosunu konu edinen Kompüter, hazırladığı videodaki barınak yapımında İzocam Foamboard ürününü kullandı. Kampanya çerçevesinde barınağın nasıl yapılacağını gösteren amatör bir video Facebook’a yüklenerek kullanıcılara gönderildi. Kendilerine yollanan videolardan esinlenerek, barınaklarını yapan kullanıcılar, hazırlanan Facebook sayfasına yaptıkları barınakların fotoğraflarını yükledi. Bu kış Türkiye’yi etkisi altına alan şiddetli kar yağışı ile birlikte hayvan severler sokakları pembe renkli İzocam Foamboard Sokak Barınakları ile donattı. Kar yağışının etkili olduğu dönem içerisinde, Türkiye genelinde yaklaşık foamboard kullanılarak yapılan yüzlerce sokak barınağı hayvanlara sıcak bir ortam sağladı.

İzocam, Sokak Barınakları Projesi ile çok sayıda aldığı ödüllerin sonuncusu Digital Age Awards “En Yaratıcı Viral Kampanyalar” dalında aldığı ödüldür.

Sokak Barınakları’na hayvan severlerden büyük ilgi !
• Videoyu 2.000.000’den fazla kişi izledi.
• Hareketin Facebook grubunda 5.850 üyesi var.
• Facebook’ta hayvan hakları savunucu grup ve topluluklar videoyu sahiplendi ve sayfalarına koydu. Birçok blog ve site videoya yer verdi.
• Soğuk ve karlı kış günleri ile birlikte Facebook grubuna katılım arttı.
• Gruba foamboard benzeri ürünlerle yapılan barınak fotoğrafları da gelmeye devam ediyor.

İzocam Sokak Barınakları Projesi, sosyal medya aracılığı ile yeni jenerasyona yalıtım bilincini aşılamak amacıyla hayata geçirilmişti.

İzocam’ın “Sokak Barınakları” projesi, kış boyunca sosyal medyada büyük ilgi gördü.
İzocam’ın “Sokak Barınakları” projesi, kış boyunca sosyal medyada büyük ilgi gördü.