Enerji´K Bakış Türkiye´yi gezmeye İzmir ile devam ediyor

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

09.04.2012
Enerji´K Bakış Türkiye´yi gezmeye İzmir ile devam ediyor

Çok sayıda ünlü ismin eserlerinin yer aldığı Sergi, İFOD ve Karacasu Vakfı’nın desteği ile 17 Nisan – 12 Mayıs 2012 tarihleri arasında Aphrodisias Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Enerji’k Bakış, geleceğe ışık tutulması, çocukların, gençlerin, bireylerin dikkatinin farklı bir bakış açısıyla enerji verimliliğine çekilmesi hedefiyle doğdu. Yalıtım yaparak, aile ve ülke ekonomisi ile enerji tasarrufuna katkı sağlanması gerekliliğini her fırsatta vurgulayan İzocam, İFSAK işbirliğinde bu misyonunu “Enerji’K Bakış” sergisine taşıyor. Serginin ana teması; farklı meslek gruplarından kişiler ile enerjiye sanatsal yaklaşmak…

İFSAK (İstanbul Fotoğraf Sinema Amatörleri Derneği) ile birlikte yürütülen ve küratörlüğünü Yalçın Savuran’ın üstlendiği proje kapsamında, aralarında birçok tanınmış ismin de yer aldığı, farklı disiplinlerden birçok kişi “enerji”yi sanatsal yaklaşımla yorumluyor. Eserleriyle projeye katkıda bulunanlar fotoğraf, edebi metin (öykü, düz yazı, anı, şiir vb), kısa film, karikatür, animasyon film ve beste dallarında yaratıcılıklarını ortaya koyuyor. Sergilenen eserler, albüm haline getirilerek gelecek nesillere ışık tutacak bir sanat rehberine dönüştürüldü.

“Enerji’K Bakış” sergisinde “Enerji Verimliliği” temalı 120 fotoğraf, o fotoğraflardan yola çıkılarak yazılmış 120 metin ve 3 karikatür ile birlikte bu projeye özel hazırlanmış iki beste, bir kısa film ve bir animasyon film yer alıyor. Sanat dünyasının önde gelen isimlerinin de destek verdiği sergide, küresel gündem konuları arasında yer alan enerji verimliliği teması işleniyor.

Ahmet Ümit, Ataol Behramoğlu, Bülent Emin Yarar, Eyüp Muhçu, Kadir İnanır, Mario Levi, Oğuzhan Akay, Özcan Yurdalan, Rasim Öztekin, Rıza Kıraç, Sunay Akın, Yetkin Dikinciler gibi farklı disiplinlerden isimler projeye yazıları ile destek veriyor. Projede, Abdurrahman Antakyalı, Feridun Düzağaç, İzzet Keribar, Merih Akoğul, Selim Demirdelen, Sıtkı Kösemen, Tayfun Pirselimoğlu, Timurtaş Onan gibi isimler de fotoğraflarıyla yer alıyor. “Bu Kalp Seni Unutur Mu” ve “Gönül” isimli parçaların bestecisi Özkan Samioğlu ile Teneke Trampet grubunun “Enerji Verimliliği” temasından hareketle hazırladıkları bestelerin yanında yine aynı tema üzerine Rıza Kıraç’ın “Aşk Olsun Murat” isimli kısa filmi ve Anıl Tortop’un “Zerre” isimli canlandırma filmi projede yer alıyor.

17 Nisan - 12 Mayıs tarihleri arasında Aphrodisias Sanat Merkezi’nde sanatseverleri ağırlayacak olan sergi, Cumartesi günleri 10:00-17:00 arasında diğer günler ise Pazar hariç 10:00–19:00 saatleri arasında açık olacak.