InWall Yangın Güvenliğinde yüksek korunum sağlıyor

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

13.05.2014
InWall Yangın Güvenliğinde yüksek korunum sağlıyor

Türkiye’nin yalıtım lideri İzocam ile alçı levha da dünya markası Rigips bölme duvar uygulamalarında yangına dayanım sertifikalı ürün ihtiyacını karşılamak amacıyla bir araya geldi. İzocam ve Rigips işbirliğinde yeni geliştirilen bölme duvar sistemi InWall, yangın güvenliği konusunda yüksek korunum sağlıyor.

Rigips alçı levhalar ile İzocam camyünü ve taşyünü yalıtım şilte ve levhalarının birlikte kullanıldığı InWall sistemler, 30, 60 ve 90 dakika yangın dayanım sertifikasına sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Alışılmış ara bölme duvar sistemlerinin sahip olduğu estetik, kolay uygulanabilme, akustik konfor, hafiflik, ısı ve ses yalıtımı gibi avantajların yanı sıra InWall Bölme Duvar Sistemleri, yangın güvenliği konusunda da azami fayda sağlıyor. InWall Bölme Duvar Sistemleri özellikle; ofisler, okullar, oteller, alışveriş merkezleri ve hastaneler gibi insanların yoğun olarak birlikte bulundukları mekânlara uygulanmaya elverişli özellikler içeriyor.

InWall, Yangın Yönetmeliği’nin zorunlu tuttuğu “EK-3/B ve EK-3/C kriterlerini” (30, 60 ve 90 dakika yangına dayanıklı ortamlar oluşturulması) başarıyla karşılıyor.

InWall Bölme Duvar Sistemleri Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’in yayımlanmasından sonra ihtiyaç duyulan yangın dayanım sertifikalı detayları çözmeye yönelik olarak sektör profesyonelleri ile sektör temsilcilerine sunuluyor.

InWall Alçı Levha R, InWall Alçı Levha FR, InWall Taşyünü Ara Bölme Levhası (75 mm), InWall Camyünü Ara Bölme Şiltesi (50 mm), InWall DC Profil (50mm), InWall DC Profil (75mm), InWall DU Profil (50mm), InWall DU Profil (75mm), InWall SU Borazan Vida (3,5 x 25mm), InWall SU Borazan Vida (3,5 x 35mm), InWall Dübel, Pul, Vida, InWall Derz Bandı, InWall Derz Alçısı, InWall Delikli Köşe Profili bileşenlerinden oluşan InWall Bölme Duvar Sistemi; EN 1364-1’e göre yapılan sistem (bitmiş duvar) testlerini başarı ile geçerek EI30, EI60 ve EI90 yangın dayanım sertifikalarına haiz olup, sertifikaların geçerli olabilmesi için standartlar gereği bütün sistem elemanlarıyla birlikte kullanılmak zorundadır.   

Editöre Not:

2009 yılında yayımlanan Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’te birçok madde kullanım amacına yönelik olarak duvarların 30, 60, 90 ve 120 dakika yangına dayanım göstermesini istemektedir. Özellikle yönetmeliğin 2. ve 3. kısımlarında bulunan;

• Yangın kompartımanları duvarlar, döşemeler, cepheler ve çatılar (Madde 24 ve 25)
• Kaçış yolu ve yangın güvenlik holü (Madde 31 ve 34)
• Korunumlu iç kaçış koridorları ve geçitler (Madde 36)
• Kaçış merdivenleri (Madde 38)
• Bina kullanım sınıflarına göre özel düzenlemeler – Oteller, moteller ve yatakhaneler (Madde 50)

maddeleri, yönetmeliğe uygun yapılacak binalardaki duvarların özelliklerini ayrıntılı olarak belirlemektedir.

Bu maddelere dayanarak oluşturulan Ek-3/B (Yapı Elemanlarının Yangına Dayanım (Direnç) Süreleri, Ek-3/C (Bina Kullanım Sınıflarına Göre Yangına Dayanım (Direnç) Süreleri ve Ek-4 (Binalarda En Fazla Kompartıman Alanları) tablolarında bina ve duvarın kullanım amacına, binanın yüksekliğine, aktif yangın söndürme sistemlerinin bulunup bulunmamasına göre sahip olması gereken süreler ve kompartıman alanları verilmiştir. Yönetmelik gereklerini karşılamak üzere geliştirilen InWall Bölme Duvar Sistemleri EN 1364-1 Standardı’na göre test edilmiş ve
sertifikalandırılmıştır.

Rigips Hakkında:

Saint-Gobain Grubu’nun tarihi Fransa’da Kraliyet Cam İmalathanesi’nin kurulduğu 1665 yılına dayanmaktadır. Saint-Gobain, 1665’te Paris Versailles Sarayı için dünyanın ilk cam üretimini yapmaya başlamıştır. Dünyanın önde gelen ilk 100 endüstriyel şirketinden birisi olan ve bu kadar köklü ve uluslararası bir tarihe sahip olan grup, günümüzde habitat ve inşaat pazarında dünya lideridir. Saint-Gobain Grubunun 2005 yılında satın aldığı BPB “British Plaster Board” grubu, 1917 yılında İngiltere’de kurulmuş ve 1950’li yıllarda Fransa, İrlanda, Kanada ve Güney Afrika’ya yayılmış çok uluslu bir şirkettir. Saint-Gobain Grubu şirketleri, 190.000’den fazla çalışanı ile 60’dan fazla ülkede faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde dünya lideridir.

2001 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Rigips, Saint-Gobain Grubu’na 2005 yılında BPB Grubunun satın alınması ile katılmıştır. Yapı Alçıları, Endüstriyel Alçılar, Alçı Levha ve Asma Tavan Sistemleri alanında faaliyet gösteren Rigips’in Genel Müdürlüğü, üretim tesisleri ve alçı ocakları Ankara’dadır. Firmanın müşterilerinin ihtiyaçlarını yakından takip etmek ve taleplere daha hızlı cevap verebilmek için İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Samsun’da satış ofisleri bulunmaktadır. Üretiminin her aşamasında uyguladığı kalite güvence sistemiyle kaliteden ödün vermeyen Rigips uluslararası standartlarda üretim yapmaktadır.

İzocam Hakkında:

Yalıtım sektörünün öncüsü olarak 1965 yılında kurulan İzocam, bugün sıcağa, soğuğa, sese, yangına ve suya karşı koruma sağlayan geniş ürün yelpazesi, yaygın bayi ağı, nitelikli kadrosu ve teknik danışmanlık hizmetleriyle yalıtım sektöründe lider konumdadır. Binadan tesisata birbirinden değişik ve farklı ihtiyaçlar gerektiren yalıtım detaylarında ürün ve sistemleri ile çözüm üretmekte, projeden taahhüde, üreticiden kullanıcıya etkin çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir.
İzocam, üretmekte olduğu camyünü, taşyünü, ekstrüde polistiren (Foamboard), ekspande polistiren (İzopor), elastomerik kauçuk (İzocamflex), polietilen köpük (İzocam Peflex), taşyünü ve poliüretan çatı-cephe panelleri ve trapez (İzocam Tekiz) ürünleri, sıvalı dış cephe yalıtım sistemleri (İzocam Manto) ile ısı, ses ve yangın yalıtımında sürdürülebilir çözümler sunmaktadır.
Müşterilerinin talep ve beklentilerini tam, zamanında ve küreselleşen dünya standartlarına uygun olarak, çevreci bir yaklaşımla karşılayan İzocam, ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi’ni tüm tesislerinde ygulamaktadır. Tüm ürünleri TSE ve CE işareti ile piyasaya arz edilmekte olup, aynı zamanda taşyünü ve camyünü için sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikasına da sahiptir.

Detaylı Bilgi için:

Seher Saygın / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 282 40 85 - dahili 12
seher.saygin@essance-istanbul.com / 0 530 384 62 74 

Canan Atalar / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 282 40 85 - dahili 23     
canan.atalar@essance-istanbul.com / 0 530 384 62 79    
 

InWall Yangın Güvenliğinde yüksek korunum sağlıyor