İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

05.06.2014
İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor

Yalıtım sektörünün lider firması İzocam, 1972 yılından bu yana Dünya Çevre Günü olarak kutlanan 5 Haziran nedeniyle yalıtımın önemine, ev ve ülke ekonomisi kadar doğaya da olumlu katkılarına dikkat çekiyor. Çevre dostu yalıtım ürünleriyle de doğayı korumaya özen gösteren İzocam’ın Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem; sektöre yeni sundukları Yeni Nesil Camyünü’nün imalat aşamasında kullanılan enerjinin 100 kat fazlasını tasarruf ettiğini ve düşük karbon ayak iziyle çevreye duyarlı ve enerji dostu bir ürün olduğunu belirtiyor.

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir açıklama yapan İzocam Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Öktem, doğru yalıtım uygulamalarıyla iç mekânlarda korunmak istenen sıcaklığın kalıcı olması sağlanırken ısıtma-soğutma cihazlarının çalışma süresinin kısaldığını ve doğal enerji kaynaklarının korunduğunu böylece daha az salım olduğunu belirtiyor.
 
Fatih Öktem, “Türkiye, sera gazı salımı hususunda İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’ne taraf ülkelerden biri olarak yükümlülüklerini yerine getirme gayretindedir. Biz de İzocam olarak bu konudaki sorumluluğumuzu biliyor, enerjinin verimli kullanılması ve doğanın korunması üzerine halkımızı yalıtımla ilgili bilinçlendirmeye ve teşvik etmeye çalışıyoruz. Bunların yanı sıra 2014 yılında AR-GE alanında yüksek performanslı yarı mamul geliştirme konusunu ele aldık. Çevreye çok daha duyarlı olan yeni bir ürün geliştirdik. Yeni Nesil Camyünü… Yeni ürünümüz tamamen çevreye ve sağlığa odaklanan bir ürün. Yeni Nesil Camyünü, imalat aşamasında kullanılan enerjinin 100 kat fazlasını tasarruf ediyor ve düşük karbon ayak izi ve yüksek orandaki çevre dostu özellikleri ile farkını ortaya koyuyor.” dedi.
 
Üretiminde doğal mineraller ve geri dönüşüm ürünleri kullanılan güvenli ve çevre dostu Yeni Nesil Camyünü’ne, geliştirilmiş teknoloji ile üstün teknik özellikler kazandırılırken ısı iletim katsayısı düşürüldüğü için de yalıtım özelliği iyileşiyor. Isı yalıtımının yanı sıra, akustik konfor ve yangın güvenliğinde de yüksek performans sağlayan Yeni Nesil Camyünü, bina ve teknik yalıtımdaki tüm detaylara güvenilir çözüm getiriyor.
 
Enerji alanında ise enerji verimliliği ve temiz enerji kaynaklarının kullanımının gerektiğine değinen Fatih Öktem, binaların, enerji verimliliği esasına göre tasarlanmasının ve enerji kayıplarının önlenmesinin düşük karbon ekonomilerini de beraberinde getireceğini dile getirerek; “Küresel ısınma ile mücadele için bütün bunların yanı sıra karbonu tutan tabii alanlarımızdaki kaybı engellememiz lazım. Bunun yolu da orman alanlarının korunması ve artırılmasından geçmektedir. Yıllık enerji tüketimiyle ilgili verilerde ülkemizdeki yapılarda ortalama 150-200 kWh/m² enerji kullanılırken, TS825* standartına göre yapılan binalarda %60 tasarrufla enerji kullanımı  60-80kWh/m² bulunmaktadır. “Pasif Evler”de ise enerji kullanımı 15 kWh/m² ile sınırlandırılmaktadır. Böylelikle eski veya eksik yalıtımlı yapılara nazaran “Pasif Evler”de ısıtma ihtiyacı %90 azalarak, oldukça yüksek miktarda enerji tasarrufu sağlanmaktadır” diyor.

İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor
İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor
İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor
İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor
İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor
İzocam yalıtımın çevreye katkılarına dikkat çekiyor