İzocam’dan Philipp Holzmann Schule öğrencilerine eğitim ve tesis gezisi...

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

30.05.2014
İzocam’dan Philipp Holzmann Schule öğrencilerine eğitim ve tesis gezisi...

İSOV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin daveti üzerine Leonardo da Vinci programı çerçevesinde Almanya Frankfurt’dan Türkiye’ye gelen Philipp Holzmann Schule öğrencilerine Yalıtım ve Enerji Tasarrufu konulu eğitim verildi ve tesis gezisi düzenlendi. Etkinliğin birinci aşamasında İYEM’de (İzocam Yalıtım Eğitim Merkezi) Philipp Holzmann Schule İnşaat Teknolojisi bölümü öğretmen ve öğrencileriyle birlikte İSOV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin de katıldığı eğitime Isı, Ses, Yangın, Su yalıtım malzemeleri, uygulama esasları ve enerji tasarrufu konularında bilgiler aktarıldı.
 
Etkinliğin ikinci aşamasında ise, İzocam Dilovası Gebkim tesislerinde yer alan İzopor (EPS-Ekspande Polistren Köpük) üretim tesisine teknik gezi yapıldı.
 
Ülkeler arası işbirliğin kullanılarak mesleki eğitim sistemleri ile uygulamalarında kalitenin geliştirilmesini, yeniliklerin teşvik edilmesini, mesleki eğitim almış kişilerin kendi alanları ile ilgili teknolojik bilgi ve donanımlar edinmesini, Avrupa boyutunun yükseltilmesini amaç edinen AB Leonardo da Vinci Projesi kapsamında düzenlenen İzocam eğitiminde; hem Philipp Holzmann Schule öğretmen ve öğrencileri hem de İSOV Teknik ve Endüstri Meslek lisesi öğretmen ve öğrencileri bir çok yalıtım malzemeleri ile tanışma imkanı bularak uygulama alanları ve yöntemleri konularında bilgilendirildi. Tesis gezisi ile de hammaddeden ürün oluşumuna kadar geçen tüm aşamaları izleyerek teknolojik yönden de kendilerini geliştirmelerine katkı sağlandı. 
      
İzocam tarafından verilen tüm eğitimlerde katılımcılara, yapının gereksinimlerine göre doğru malzeme seçimi ve doğru uygulama bilinci kazandırılıyor. Sektöre nitelikli eleman yetiştirilmesinin yanında, yalıtım ve enerji tasarrufu bilincinin yayılması, yalıtım konforundan azami fayda sağlanması ve yalıtım ile çevrenin korunabilmesi de hedefleniyor.

İzocam’dan Philipp Holzmann Schule öğrencilerine eğitim ve tesis gezisi...