Sektör profesyonelleri ile öğrenciler “Multi Konfor Binalar Semineri”nde bir araya geldi

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

30.04.2014
Sektör profesyonelleri ile öğrenciler “Multi Konfor Binalar Semineri”nde bir araya geldi

Yalıtımın önemini her platformda vurgulayan İzocam, Pasif Ev prensiplerini temel alarak geliştirilen “Multi Konfor Binalar”ın Türkiye’de de uygulanmasını sağlamak amacıyla 30 Nisan 2014 tarihinde Yapı-Endüstri Merkezi’nde (YEM) “Multi Konfor Binalar Semineri” düzenledi.
 
250 kişinin katıldığı seminerde Türk ve yabancı uzmanlar tarafından, enerji kullanımını en aza düşüren sistemler ve uygulamalar sektör profesyonelleri, üniversite öğrencileri ve öğretim görevlileriyle paylaşıldı. En az %90 oranında enerji tasarrufu sağlamanın yanında akustik konfor ve yangın güvenliği içeren “Multi Konfor Binalar”ın ülke ekonomisine katkısı ve çevre dostu nitelikleri de örneklerle anlatıldı.
 
Almanya’da gerçekleştirilen “Belediye İklim Koruma” yarışmasının 2010 yılı birincisi olan ve Baesweiler Ortaokulu’nu pasif ev standardıyla yenileyip enerji tasarrufu sağlayan Rongen Mimarlık’ın kurucusu Prof. Ludwig Rongen seminerde konuşmacı olarak yer aldı.
 
Pasif Ev Enstitüsü tarafından verilen Avrupa Pasif Ev Tasarımcısı sertifikasını alan ilk Bulgar mimar Studio APXE’nin kurucusu Georgi Nikolov seminerde  “Ekonomik Multi Konfor Binalar, Pasif Ev ve Artı Enerji Evler” konulu konuşmasını aktardı. Bulgaristan’da projelendirdikleri ilk Artı Enerji Ev örneğini, projenin tüm detaylarıyla katılımcılara aktaran Nikolov pasif ev projeleriyle mum ışığında ısınmanın mümkün olduğunu belirtti.
 
Seminere Gaziantep Belediyesi’ni temsilen Mimar Seda Müftüoğlu Güleç katıldı. Sunumuna Türkiye’deki sertifikalı ilk pasif ev uygulaması olan Gaziantep Ekolojik Bina projesine nasıl karar verildiğini anlatarak başlayan Güleç, uygulama sürecinin nasıl işlediğini, karşılaşılan zorlukları, getirilen çözümleri aktardı. Saint-Gobain Isover Bina Geliştirme Uzmanı Gabriel Golumbeau ise seminerde Multi Konfor Evlerde ses yalıtımı ve akustik konfor’u detaylarıyla paylaştı. “Multi Konfor Binalar / 2014: Yarının Okulu – Gaziantep” başlıklı üniversite öğrencileri yarışması jüri üyesi ve Günarda Proje Yönetimi kurucularından Mimar Erkan Şahmalı tasarımda bütüncül yaklaşımın önemini vurgulayarak teknolojik gelişmenin mimariyi nasıl etkilediğini, yapı endüstrisinin tarihi gelişimini katılımcılarla paylaştı.  
 
Multi Konfor seviyelerine nasıl ulaşılacağı ve binaların nasıl enerji etkin hale getirilebileceği hakkında bilgilerin katılımcılar ile paylaşıldığı seminerde, İzocam’ın bu sene on dördüncüsünü düzenlediği Yalıtım Yarışması’nın sonuçları açıklanarak “Multi Konfor Binalar / 2014: Yarının Okulu – Gaziantep” ana başlığı altında gerçekleştirilen Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmanın üçüncülük ödülünü İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Fulya Menderes ve Barış Ateş, ikincilik ödülünü İstanbul Bilgi Üniversitesi ‘nden Mete Keskin ve Alperen Türk ile Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Esra Yılmaz, birincilik ödülünü ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Burak İlhan ve Kutay Can Biberoğlu ile Viyana Teknik Üniversitesi’nden Cemile Cengiz aldı. Finalistler 28–31 Mayıs tarihleri arasında Bükreş’te düzenlenecek olan uluslararası etapta yarışmaya hak kazandılar.
 
1965 yılından bu yana kaliteden ödün vermeyen ürünleri ve sosyal sorumluluk bilinci ile faaliyetlerini sürdüren İzocam, yalıtımın önemini her platformda vurgulamaya devam ediyor. Isı yalıtımı, hem ev hem de ülke ekonomisine sağladığı katkı ve çevre dostu nitelikleri ile öne çıkıyor. Yalıtım, enerjiyi daha verimli kullanarak Türkiye gibi enerjisinin dörtte üçünden fazlasını ithal etmekte olan ülkelerde dışa bağımlılığı azaltan katkılar sağlıyor.

Sektör profesyonelleri ile öğrenciler “Multi Konfor Binalar Semineri”nde bir araya geldi
Sektör profesyonelleri ile öğrenciler “Multi Konfor Binalar Semineri”nde bir araya geldi
Sektör profesyonelleri ile öğrenciler “Multi Konfor Binalar Semineri”nde bir araya geldi