Yalıtımın lider firması İzocam, "Multi Konfor Binalar"a dikkat çekmeye devam ediyor.

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

30.04.2014
Yalıtımın lider firması İzocam, "Multi Konfor Binalar"a dikkat çekmeye devam ediyor.

Yalıtımın önemini her platformda vurgulayan İzocam, Pasif Ev prensiplerini temel alarak geliştirilen “Multi Konfor Binalar”ın Türkiye’de de uygulanmasını sağlamak amacıyla 30 Nisan 2014 tarihinde Yapı-Endüstri Merkezi’nde (YEM) “Multi Konfor Binalar Semineri” düzenleyecek.
 
Seminerde Türk ve yabancı uzmanlar tarafından, enerji kullanımını en aza düşüren sistemler ve uygulamalar sektör profesyonelleri, üniversite öğrencileri ve öğretim görevlileriyle paylaşılacak. %90 oranlarında enerji tasarrufu sağlamanın yanında akustik konfor ve yangın güvenliği içeren “Multi Konfor Binalar” kavramının ülke ekonomisine katkısı ve çevre dostu nitelikleri de örneklerle anlatılacak.
 
Almanya’da gerçekleştirilen “Belediye İklim Koruma” yarışmasının 2010 yılı birincisi olan ve Baesweiler Ortaokulu’nu pasif ev standardıyla yenileyip enerji tasarrufu sağlayan Rongen Mimarlık’ın kurucusu Prof. Ludwig Rongen de seminerde konuşmacı olarak yer alacak.
 
Pasif Ev Enstitüsü tarafından verilen Avrupa Pasif Ev Tasarımcısı sertifikasını alan ilk Bulgar mimar Studio APXE’nin kurucusu Georgi Nikolov seminerde  “Ekonomik Multi Konfor Binalar, Pasif Ev ve Artı Enerji Evler” konulu konuşmasını aktaracak. 
 
Seminere Gaziantep Belediyesi’ni temsilen Mimar Seda Müftüoğlu Güleç katılacak. Türkiye’deki sertifikalı ilk pasif ev uygulaması olan Gaziantep Ekolojik Bina’nın uygulama sürecinin nasıl işlediğini, karşılaşılan zorlukları, getirilen çözümleri ve ülkemiz için fırsatları anlatacak olan Güleç sektörü aydınlatacak. Saint-Gobain Isover Bina Geliştirme Uzmanı Gabriel Golumbeau ise seminerde Multi Konfor Evlerde ses yalıtımı ve akustik konfor’u detaylarıyla paylaşacak. Günarda Proje Yönetimi kurucularından Mimar Erkan Şahmalı tasarımda bütüncül yaklaşımın önemini vurgulayacak.
 
Multi Konfor seviyelerine nasıl ulaşılacağı ve binaların nasıl enerji etkin hale getirilebileceği hakkında bilgilerin katılımcılar ile paylaşılacağı seminerde, İzocam’ın bu sene on dördüncüsünü düzenlediği Yalıtım Yarışması’nın sonuçları da açıklanacak. “Multi Konfor Binalar / 2014: Yarının Okulu – Gaziantep” ana başlığı altında gerçekleştirilen Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini alacak.
 
Etkin olmayan, eski, konforsuz teknolojilerin yerine yüksek etkinlikte, yeni, konforlu teknoloji içeren, enerji ihtiyacını ve kullanımını en aza indirgeyen Multi Konfor Binalar, toplumların bilinçlenmesi ve artan duyarlılıkla birlikte hızla yaygınlaşıyor.
 
1965 yılından bu yana kaliteden ödün vermeyen ürünleri ve sosyal sorumluluk bilinci ile faaliyetlerini sürdüren İzocam, yalıtımın önemini her platformda vurgulamaya devam ediyor. Özellikle de ısı yalıtımı, hem ev hem de ülke ekonomisine sağladığı katkı ve çevre dostu nitelikleri ile öne çıkıyor. Yalıtım, ısıyı daha verimli kullanarak Türkiye gibi enerjisinin dörtte üçünden fazlasını ithal etmekte olan ülkelerde dışa bağımlılığı azaltan katkılar sağlıyor.

Yalıtımın lider firması İzocam,