Doğru yalıtım depreme karşı binayı kuvvetlendiriyor

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

01.03.2014
Doğru yalıtım depreme karşı binayı kuvvetlendiriyor

Dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinde yer alan Türkiye için deprem kuşkusuz büyük önlem gerektiren bir doğal afet. Toplumsal farkındalık yaratmak ve deprem bilincini güçlendirmek için her yıl 1–7 Mart tarihleri arası “Deprem Haftası” olarak anılıyor.
 
Bu kaçınılması güç doğal afetten korunabilmek ve hasarı en aza indirebilmek için gerekli tedbirleri almak, yaşam alanlarını depreme uygun hale getirmek gerekiyor. Doğru yalıtım depremde hasar riskini azaltıyor. Depremde yaşanan yıkımların bir kısmı binaların taşıyıcı sistemleri içindeki demirlerin paslanarak ve çürüyerek özelliğini kaybetmesi nedeniyle gerçekleşiyor.
 
İzocam İzoplan Su Yalıtım Örtüleri ve İzocam Foamboard toprakaltı su ve ısı yalıtımı ile suyun korozif etkilerine karşı bina temel ve taşıyıcı sistemini koruyor. İzocam Manto Taşyünü, Manto İzopor, Manto İzopor Plus ve Manto Foamboard gibi yalıtım levhaları ve İzocam Manto Dış Cephe Yalıtım Sistemi de yoğuşmayı  ve dolayısıyla korozyonu engelleyerek bina taşıyıcı sistemini dış etmenlere karşı koruyor. Taşıyıcı sistemin kesintisiz korunması hem binanın dayanıklılığını hem de ömrünü artırıyor. Dış cephesi, toprakaltı dış duvarları ve temeli yalıtımlı binalar ilk yapıldıkları yıllardaki sağlamlığı muhafaza edebildiklerinden deprem anında da güvenli yaşam konforu sağlanıyor.
 
Depremi engellemek imkânsız ancak toplumu bilinçlendirerek riskler azaltılabilir. Niteliksiz konut stoğunu ve çarpık kentleşmeyi iyileştirmek üzere hazırlanmakta olan kentsel dönüşüm de; enerji etkin binaların tasarlanarak hayata geçirilmesine imkân tanırken, ısı ve ses yalıtımı ile yangın güvenliği uygulamalarını artırıyor ve binaları depremin etkilerine karşı koruyor.

Doğru yalıtım depreme karşı binayı kuvvetlendiriyor
Doğru yalıtım depreme karşı binayı kuvvetlendiriyor