MEB Sertifikalı İzocam Manto Usta Eğitimleri Devam Ediyor

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

01.03.2014
MEB Sertifikalı İzocam Manto Usta Eğitimleri Devam Ediyor

İzocam sektör temsilcilerine yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme amaçlı eğitimlerine devam ediyor. Yalıtım sektörüne işinin ehli, nitelikli ustalar yetiştirilmesine öncülük eden İzocam, yalıtım uygulamalarının doğru malzeme seçimi ile doğru şekilde yapılmasına büyük katkı sağlıyor.
 
Isı Yalıtımcısı Mesleki Yeterlilik kapsamında yapılan İzocam Manto Sıvalı Dış Cephe Yalıtım Sistemleri Usta Eğitimi 24-28 Şubat tarihinde Türkiye Yol-İş İntes Eğitim Şantiyesi İzocam Atölyelerinde gerçekleşmiştir.
 
Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde, Ulusal Meslek Standartları kapsamında ‘’Isı Yalıtımcısı’’ mesleği alanında ustaların Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmalarına yönelik 5 gün boyunca süren eğitimde ustalar İzocam Manto Dış Cephe Yalıtım Sistemlerini tanıyarak, doğru detay ve doğru uygulama yapmayı, sistem kavramını öğrenmeleri amaçlanıyor. Isı Yalıtımcısı Mesleki Yeterlilik Eğitimi kapsamında yapılan eğitimde dış duvarların dışarıdan yalıtımının (Mantolama) yanında dış duvarların içeriden yalıtım sistemleri, döşeme ve çatı yalıtımı konularında da ustalar bilgilendirilip uygulama yapma imkânı verilerek bu alanlardaki yetkinliklerini artırmaları hedefleniyor.
 
İzocam’ın uzman kadrosuyla yapılan eğitimde sektörde yalıtım uygulamaları yapan ustalara, yeni başlayan ya da başlayacak ustalara kullandıkları yalıtım ürünlerinin nasıl yapıldığı, teknik özelliklerini, aldıkları projeyi okuyup, metrajlandırıp, malzeme analizi çıkararak, kullanım amaçları ve farklılıkları da uygulamalı olarak anlatılarak sektörde doğru bilinen yanlış uygulamaların ve detay bilgilerin düzeltilmesinin yanı sıra ustalara İş Güvenliği ve Sağlığı konusunda da bilgilendirme yapılıyor.
 
Yapılan tüm eğitimlerde katılımcılara, yapının gereksinimlerine göre doğru malzeme seçimi ve doğru uygulama bilinci verilerek sektöre nitelikli eleman yetiştirilmesinin yanında, yalıtım ve enerji tasarrufu bilincinin yayılması, yalıtım konforundan azami fayda sağlanması ve yalıtım ile çevrenin korunabilmesi üzerine bilgiler aktarılıyor.
 
2004 yılından bu yana başarılı olan 1403 ustaya İzocam tarafından MEB onaylı sertifikaları verildi ve sektörün nitelikli eleman ihtiyacına önemli katkıda bulunuldu.

MEB Sertifikalı İzocam Manto Usta Eğitimleri Devam Ediyor