İzocam 14. Yalıtım Yarışması Başvuruları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

21.02.2014
İzocam 14. Yalıtım Yarışması Başvuruları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

İzocam’ın bu sene on dördüncüsünü düzenleyeceği Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması’nın başvuruları devam ediyor. Öğrenciler projelerini 7 Nisan 2014 tarihine kadar teslim edebilecek. 70 grubun ön başvuru yaptıkları yarışmada dereceye giren projeler, Saint-Gobain Insulation tarafından 28–31 Mayıs’ta Romanya´nın başkenti Bükreş’te gerçekleştirilecek uluslararası etapta ülkemizi temsil edecek.
 

İzocam tarafından her yıl düzenlenen Yalıtım Yarışması’nın bu yılki proje konusu, Gaziantep Ekolojik Kent Projesinin bir parçası olmak üzere multi konfor ilkelerine uygun, enerji etkin, akustik konforlu, yangın güvenliği düşünülmüş ve sürdürülebilir bir ilkokul tasarımı olarak belirlendi.

“Multi Konfor Binalar / 2014: Yarının Okulu – Gaziantep” ana başlığı altında gerçekleştirilecek olan yarışmaya katılan öğrencilerden; klasik öğeleri modern eğitim ile birleştiren, 6–10 yaş arasındaki 400 ila 600 öğrenciyi barındırabilecek bir okulu projelendirmeleri beklenecek.

Yalıtım Yarışması’nda, bugüne kadar farklı ülkelerde değişik konular üzerine projeler geliştiren 24 farklı ülkenin mimarlık öğrencileri, bu kez Türkiye için bir ilkokul tasarlayacaklar. Bugüne kadar uluslararası 940 öğrencinin kayıt yaptırdığı “Okul projesi” Gaziantep Belediyesi tarafından inşa edilen ve 200 bin kişilik yaşam alanına sahip yeni Ekolojik Kent Projesi içerisinde geliştirilecek.

Başvuruları Kasım ayında başlayan yarışmada, öğrenciler projelerini en geç 7 Nisan 2014’e kadar teslim edecek ve dereceye giren projelerin duyurumu ise 19 Nisan 2014 tarihinde yapılacak. Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylaşan proje sahipleri, 28–31 Mayıs tarihleri arasında Bükreş’te düzenlenecek uluslararası etapta ülkemizi temsil etme hakkı kazanacaklar. Ulusal yarışmanın birincisi 7.000 TL, ikincisi 5.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye ve başvuru formuna www.yalitimyarismasi.com adresinden ulaşılabilir. Ayrıca tüm sorular ve iletişim için Yapı Endüstri Merkezi (0212 266–70–70 /izocamyalitim@yem.net) ile irtibat kurulabilir.
 

İzocam 14. Yalıtım Yarışması Başvuruları Tüm Hızıyla Devam Ediyor