İzocam Gaziantep Enerji Zirvesi´ne katılıyor

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

21.02.2014
İzocam Gaziantep Enerji Zirvesi´ne katılıyor

Sürdürülebilir kalkınmada bölge lideri Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi ve Sürdürülebilirlik Akademisi işbirliğinde düzenlenen Enerji Zirvesi, 21 Şubat 2014’te gerçekleştirilecek. Bu yılki Zirve’de ilk kez “Sanayide Enerji Verimliliği Ödülleri” verilecek. Gaziantep Enerji Zirvesi’ne İzocam da ürünlerini tanıtacağı standıyla katılacak.
 

Kalkınmada lider şehirlerden Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi ve Sürdürülebilirlik Akademisi işbirliğinde ilki geçtiğimiz yıl T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirilen Enerji Zirvesi, bu yıl Şubat ayında ikinci kez Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Dünyanın en hızlı büyüyen ilk 10 şehri arasında yer alan ve Türkiye’nin ilk İklim Değişikliği Eylem Planı, Pasif Ev ve Ekolojik Kent gibi projeleriyle sürdürülebilirlik alanında birçok başarıya imza atan bölgenin güçlü şehri Gaziantep, 2. Enerji Zirvesi ile iş dünyasını buluşturacak.

Zirve, enerji konusunda başarılı bir üs olarak, sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda bölgede yaratılmakta olan katma değerin milli ekonomimize büyük katkı sağlamasına destek vermeyi hedefliyor. Bölgenin enerji alanındaki bu en büyük organizasyonu karar vericileri ve kanaat önderlerini buluşturarak enerji yol haritasını çiziyor.

Enerji verimliliği politikaları, sanayide enerji yönetimi, bölgedeki güneş ve rüzgâr enerjisi yatırımları ve bu yatırımların geleceği, temiz enerji teknolojileri, lisanssız enerji üretiminde yeni dönem, enerji hukukunda yeni düzenlemeler Zirvenin öne çıkan konuları arasında yer alıyor. Geçen seneki başarısından güç alan Zirve’de bu yıl Ana Oturumların yanında interaktif olarak gerçekleştirilecek Paralel Oturumlarda da önemli konular tartışılacak.

“Sanayide Enerji Verimliliği Ödülleri” ile Gaziantep bir ilke imza atıyor...

Her yıl tekrarlanan bölgenin enerji alanındaki en büyük organizasyonunda bir ilk yaşanacak ve “Sanayide Enerji Verimliliği Ödülleri” verilecek. Ödüller, yeni yatırımlar için önemli bir potansiyel oluşturan Gaziantep’in Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü gibi kurumların destekleriyle gerçekleştirilecek ve Enerji Zirvesi’nde sahiplerini bulacak.

Sanayide Enerji Verimliliği Ödülleri, enerji politikaları ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda bölgenin gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi planladığı çok sayıdaki başarılı uygulamayı paylaşmak ve diğer projelerin geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla düzenleniyor.

Zirveye standıyla katılan İzocam, her platformda düşük enerji, sıfır enerji ve artı enerji binalarda en önemli adımın tasarım olduğuna, tasarımda yüksek kalınlıklarda kullanılan yalıtım malzemeleri ile enerji ihtiyacını mümkün olduğunca azaltmanın da enerji verimliliğinde sürdürülebilirliği sağladığına dikkat çekiyor.

İzocam, enerji tasarrufuna katkı sağlayan enerji verimli binaların hem ekonomiye hem de çevreye azımsanmayacak ölçüde faydası bulunduğuna yönelik bilgileri toplumu bilinçlendirmeye yönelik çeşitli etkinliklerde de gündeme getiriyor.

İzocam, pasif ev prensiplerinden yola çıkarak geliştirdiği Multi Konfor Binalar ile en üst düzeyde ısıl konforu yüksek enerji tasarrufuyla sunarken, kusursuz akustik ve görsel konfor, kaliteli iç ortam havası, yangın korunumu ve güvenliği sağlar. İzocam’ın sürdürülebilir yapılar geliştirme stratejisinin merkezinde yer alan Multi Konfor Binalar, hem iç mekânlarda hem de dış mekânlarda tasarımda esnek çözümlere imkân sağlarken en az % 90 enerji tasarrufu hedefler.

İzocam Gaziantep Enerji Zirvesi´ne katılıyor