İzocam ve Rigips engin deneyimlerini "İç Yalıtım Usta Eğitimleri"yle aktarıyor

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

08.01.2014
İzocam ve Rigips engin deneyimlerini "İç Yalıtım Usta Eğitimleri"yle aktarıyor

İzocam ve Rigips ürünlerinden oluşan akustik, yangın güvenliği, ısı ve ses yalıtımlı sistemlerin tanıtılması ve doğru uygulamaların sağlanmasını hedefleyen usta eğitimleri devam ediyor. Eğitimler, ustaların kullandıkları ürünlerin nasıl yapıldığını, özelliklerini, kullanım amaçlarını, farklılıklarını, sistem kavramını ve uygulamalarını ve InWall Yangına Dayanımlı Duvar Sistemlerini öğrenmelerini amaçlıyor.

Ankara´da YOL-İŞ İNTES Türkiye Eğitim Şantiyesi İzocam Atölyesi’nde düzenlenen eğitimler, 10-13 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi. Rigips ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen ve yalıtım ürünlerinin doğru uygulanmasını hedefleyen eğitimler, "Yalıtımlı Alçı Levha Bölme Duvar ve Asma Tavan Sistemleri Uygulamalı Usta Eğitimleri (İç Yalıtım)" başlığıyla 4 gün boyunca teorik ve uygulamalı olarak verildi.

İzocam ve Rigips’in uzman kadrosu ile gerçekleştirilen İç Yalıtım Usta Eğitimi’nde ustalara aldıkları projeyi okuyup, metrajlandırıp,  malzeme analizi çıkararak, doğru detay ve doğru montaj yapmaları öğretilerek, sektörde doğru bilinen yanlış uygulamaları ve detay bilgilerini düzeltmeleri sağlandı.

İzocam´ın konusunda uzman mimar, mühendis ve tekniker kadrosundan oluşan eğitim ekibi; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen konusunda uzman öğretim görevlilerinin gözetiminde her ay Türkiye Eğitim Şantiyesi’ndeki İzocam Atölyelerinde eğitim düzenlemeye devam ediyor. Bu usta eğitimleri ‘’Dış Cephe Yalıtım Sistemleri (Mantolama)’’, "Sanayi Yapıları Çatı ve Cephelerinde Yalıtım’’ ve "Yalıtımlı Alçı Levha ve Asma Tavan Sistemleri (İç Yalıtım)’’ başlıkları altında veriliyor.

Yapılan tüm eğitimlerde katılımcılara, yapının gereksinimlerine göre doğru malzeme seçimi ve doğru uygulama bilinci verilerek sektöre kalifiye eleman yetiştirilmesinin yanında, yalıtım ve enerji tasarrufu bilincinin yayılması, yalıtım konforundan azami fayda sağlanması ve yalıtım ile çevrenin korunabilmesi üzerine bilgiler aktarılıyor.

2004 yılından bu yana başarılı olan 1289 ustaya İzocam tarafından MEB onaylı sertifikaları verildi ve sektörün nitelikli eleman ihtiyacına önemli katkıda bulunuldu.

İzocam ve Rigips engin deneyimlerini
İzocam ve Rigips engin deneyimlerini
İzocam ve Rigips engin deneyimlerini
İzocam ve Rigips engin deneyimlerini