Terratherm-manto Usta Eğitimleri Devam Ediyor

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

06.12.2011
Terratherm-manto Usta Eğitimleri Devam Ediyor

İzocam, Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü işbirliğiile MEB sertifikalı usta eğitimlerine devam ediyor.  4 gün süren eğitimlerin amacı, sektörde yalıtım uygulamaları yapan ustalara, yeni başlayan ya da başlayacak ustaların kullandıkları yalıtım ürünlerinin nasıl yapıldığını, teknik özelliklerini, kullanım amaçlarını ve farklılıklarını uygulamalı olarak öğrenmelerini sağlamak.

Türkiye Yol-İş İntes Eğitim Şantiyesi Sincan-Ankara’da gerçekleştirilen terratherm-manto (Sıvalı Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri) eğitimlerinde ilk olarak konunun teorik anlatımı yapılıyor. Daha sonra atölye eğitimine geçiliyor ve ustalar uygulama yapma şansı elde ediyor. Aynı zamanda, aldıkları projeyi okuyup, metrajlandırıp malzeme analizi çıkararak doğru detay ve doğru montaj yapmaları sağlanıyor. Bu çalışmalar ile sektörde bilinen yanlış uygulama ve detay bilgilerinin düzeltilmesi amaçlanıyor.

Yapılan tüm eğitimlerde gelen katılımcılara yapının gereksinimlerine göre doğru malzeme seçimi ve doğru uygulamanın nasıl olduğu anlatılarak sektörde kalifiye eleman yetiştirilmesinin yanı sıra,  yalıtım ve enerji tasarrufu bilincinin yayılması, yalıtım konforundan azami faydasağlanması ve çevrenin korunması  hedefleniyor.

2004 yılından bu yana her ay eğitim şantiyesindeki İzocam Atölyesi’nde düzenlenen, İzocam ve Weber’in uzman kadrosu ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’nın yetkilendirdiği uzman öğretmenler gözetiminde yapılan eğitimlerde bugüne kadar başarılı olan 900 usta sertifikalandırılarak, sektörün nitelikli eleman ihtiyacına önemli katkı sağlandı.

Terratherm-manto Usta Eğitimleri Devam Ediyor
Terratherm-manto Usta Eğitimleri Devam Ediyor