İzocam "Pasif Ev Semineri ve Ürün Sergisi"nde

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

22.11.2013
İzocam "Pasif Ev Semineri ve Ürün Sergisi"nde

Sıfır Enerji ve Pasif Ev Derneği(SEPEV) tarafından bu yıl ilki düzenlenecek olan “Pasif Ev Seminerive Ürün Sergisi”, İPHA (Uluslararası Pasif Ev Derneği)’nın da desteğiyle, 28 Kasım 2013 tarihinde Ankara, Cer Modern Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Enerji verimliliği ve “Pasif Ev”in önemine her platformda dikkat çeken İzocam da seminerde Multi Konfor Binaları anlatacak.

Pasif Ev´in ülkemizdeki gelişimi ve konuya olan ilgi her geçen gün artıyor. “Pasif Ev Semineri ve Ürün Sergisi” ile  SEPEV’in amacı konutlarda enerji tüketimini %90 azaltan Pasif Ev seviyelerindeki uygulamaları ülkemizde yaygınlaştırmak,Pasif Enstitü’nün belirlediği kriterlere uygun Pasif Ev projelerinin Türkiye’de yaygınlaşmasını teşvik etmek.

Dünyada ve ülkemizde enerji tüketiminin azaltılmasına yönelik çalışmalar her geçen gün hız kazanırken insan yaşamının önemli parçalarından biri olan, içinde hayatlar sürdürülen yapılarda enerji verimliliğinin artırılması yönündeki çalışmalar toplam enerji tasarrufunda sağlayabileceği katkılar ile büyük önem arz ediyor. Pasif evler ise bu bağlamda büyük fırsatlar sunuyor.

Pasif Ev yapı standart ve metotlarının, Türkiye iklim koşullarına adapte edilmesine yardımcı olarak, ülkemizde sıfır enerjili binaların yaygınlaşmasında öncü olmayı hedefleyen, Pasif Ev Enstitüsü’nün girişimi olan Uluslararası Pasif Ev Derneği’ne bağlı faaliyet gösteren Sıfır Enerji ve Pasif Ev Derneği (SEPEV) farkındalık yaratmak için  “Pasif Ev Semineri ve Ürün Sergisi” ilesıra dışı bir etkinliğeimza atıyor.
İngiltere, Almanya ve Yunanistan´dan gelecek uzmanların katılımı ile gerçekleştirilecek olan “Pasif Ev Semineri ve Ürün Sergisi”nde; Pasif Ev konusundaki deneyim ve bilgi birikimleri paylaşılacak, tasarımdan uygulamaya projeler hayata geçirilirken ihtiyaç duyulan malzemeler katılımcılarla buluşturulacak. İzocam tarafından sunulan Multi Konfor Bina kavramı ve nitelikli ürün ihtiyacı seminerde anlatılacak.
Seminer sonrasında gerçekleştirilecek olan ürün sergisinde, sektörün öncü firmaları ile Pasif Ev inşaat ürünleritanıtılacak, proje sahibi kişi ve kuruluşların, malzeme tedarikçileriyle doğrudan bilgi alışverişinde bulunabilecekleri bir platform yaratılmış olacak.Ayrıca Türkiye’deki ilkPasif Ev projelerinin sahipleri, Pasif Evlerin ülkemizde uygulanması için gösterdikleri çaba ve destek için ödüllendirilecek.
Bugün Türkiye’de sertifikasyon süreci başarı ile tamamlanan ilk Pasif Ev Projesi Gaziantep İnsan Kaynakları Merkezi’nin yanı sıra,halen proje süreci devam etmekte olan 5 pasif ev daha bulunuyor.  Bu projelerden biri, İzocam ve SEPEV’inkatkılarıyla gelişmekte olan UNDP-GAP EVD Kuluçka Merkezi. Diğerleri ise; Vendeka Hacettepe Teknokent Ofis Binası, Tektunalı Ailesi Konutu, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Enerji Verimliliği Eğitim Binası, Balıkesir Ticaret Odası Merkez Binası.

Pasif Ev ve Multi Konfor Bina nedir?
1991 senesinde Almanya’da geliştirilen bir yapı standardı olan Pasif Ev Dünya genelinde50.000’i aşkın örneği ile bugün uluslararası enerji etkin tasarım standartlarının en önde gelenlerinden birisidir. İddialı bir şekilde söylendiği üzere“Bir saçkurutma makinesi PasifEv’i
ısıtmak için yeterlidir.”Kulağa bu söylem gerçek dışı gelsede PasifEv yapılarında ısıtma ve soğutma ihtiyacı için harcanan enerji, ülkemizdeki tipik bir binanın enerji ihtiyacının onda biri kadardır. Bu yapılar Almanya’daki PasifEv Enstitüsü’nün belirlemiş olduğu standartlar doğrultusunda tasarlanır ve inşa edilir. Daha sonra enstitünün vermiş olduğu standartlara uygun olmalarına bağlı olarak testleri takiben sertifikalandırılır.İzocam’ın sunmakta olduğu  Multi Konfor Binalar ise pasif ev kavramından türemiştir ve biyoiklimsel tasarımı hedefler. İzocam’ın sürdürülebilir yapılar geliştirme stratejisinin merkezinde yer alan Multi Konfor Binalar, en üst düzeyde ısıl konforu yüksek enerji tasarrufuyla sunarken, kusursuz akustik ve görsel konfor, kaliteli iç ortam havası, yangın korunumu ve güvenliği sağlar.

28 KASIM 2013 Cer Modern / ANKARA

Program

16:30 – 17:00 Kayıt

17:00 – 17:30 Açılış Konuşmaları

- Tuğba Salman Gürcan (SEPEV)
- Kemal Gani Bayraktar  (İZOCAM)

17:30 – 19:45 Pasif Ev Semineri

- Roland Matzig (r-m-p mimarlık ve mühendislik, ALMANYA)
- Jonathan Hines (Architype, İNGİLTERE)
- Stefan Pallantzas (Hellenic Pasif Ev Enstitüsü, YUNANİSTAN)
- Jens Lüder Herms (Pro Clima, ALMANYA)

19:45 Ödül Töreni

20:00 Ürün Sergisi ve Kokteyl

LCV: Funda Örnek - 0312 235 19 32