İzocam´dan Narman MYO´ya Isı ve Su Yalıtım Semineri…

BASIN BÜLTENLERİ
15
OCA
19. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı, Final Moda, Sanat ve Mimari Tasarımın Şehri Milano’da
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

13.11.2013
İzocam´dan Narman MYO´ya Isı ve Su Yalıtım Semineri…

Narman Meslek Yüksek Okulu’nda Yapı Denetimi bölümünde okuyan I ve II. sınıf öğrencilere Isı ve Su Yalıtım semineri verildi. Eğitimde İzocam Tic.ve Sanayi Aş. Erzurum Büro Sorumlusu ve İnşaat Mühendisi İlhan Tohumcu bir sunum yaptı.
 

Narman Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda gerçekleşen seminerde sunumu yapan İzocam Tic.ve Sanayi Aş. Erzurum Büro Sorumlusu ve İnşaat Mühendisi İlhan Tohumcu, yalıtım konusunun önemini ele aldı. Tohumcu, ülkemizde yaklaşık olarak 8.500.000 bina ve 16.000.000 konut bulunduğunu belirterek ısıtma ve soğutma işi için oldukça büyük miktarda enerji ve buna bağlı olarak para harcandığına değindi. Binalar verimli ve doğru bir şekilde yalıtıldığında, enerji verimi ve bütçesel olarak tasarruf sağlanacağını ifade eden Tohumcu, yalıtımın ısıl konforu dolayısıyla da yaşam konforunu artırırken, enerji tüketimini azaltıp çevrenin korunmasına katkı sağlayacağını anlattı.

Ayrıca yalıtım konusunda 1 Kasım 2008 yılında yürürlüğe giren Isı Yalıtımı Yönetmeliği uyarınca yeni yapılan inşaatlarda ısı yalıtımının zorunluluğundan söz eden İlhan Tohumcu, mevcut eski binaların da Binalarda Enerji Perfomansı Yönetmeliği kapsamında 2017 yılına kadar ısı yalıtımı yaptırmak zorunda olduğunu belirtti. Tohumcu, bütün binaların enerji kimlik belgelerinin oluşturulması gerektiğini, bu durumda da mezun olacak öğrenciler için önemli bir istihdam sağlanacağını kaydetti.
 

İzocam´dan Narman MYO´ya Isı ve Su Yalıtım Semineri…