İzocam "Türkiye´nin En Değerli Markaları" Listesi´nde yer aldı

BASIN BÜLTENLERİ
30
OCA
İzocam ürünleri hem su sayaçları ve su borularını donmaktan koruyor hem de tasarruf sağlıyor
Yalıtım hakkında ilgi çekici konular, ropörtajlar ve haberler İzocam basın Bültenlerinde. Okumak için tıklayınız...
İZOCAM DİYALOG
14
ARA
Kasım 2018
İzocam'ın sunduğu yeniliklerden, katıldığımız fuarlardan ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için tıklayınız...
MEDYA
09
MAY
Videolar
Reklam kampanyalarımızı, televizyonda konuk olduğumuz programları izlemek, radyo spotlarımızı dinlemek ve sosyal medyadaki viral videolarımıza ulaşmak için tıklayınız

09.07.2013
İzocam "Türkiye´nin En Değerli Markaları" Listesi´nde yer aldı

Uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance 7. kez "Türkiye´nin En Değerli Markalar" listesini yayımladı. 2012 verileri ile hazırlanan listeye göre 100 markanın toplamı 31 milyar 240 milyon dolar değerinde oldu. İzocam da “Türkiye’nin En Değerli” ilk 100 Markası arasında yer aldı.


Araştırmaya göre İzocam’ın 2012 yılında 16 milyon dolar değerinde olan marka değeri 2013 yılında 19 milyon dolara yükseldi. 100 markanın yer aldığı listeye İzocam 91. sırada girdi.

Araştırma sonuçları uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları paralelinde, ülke riskinin bir önceki yıla göre daha düşük hesaplanmasının, marka değeri üzerinde negatif etkisi olan iskonto oranının Türk markaları lehine etkilediğini ortaya koyuyor. Son 7 yıl içerisinde ilk yüz markanın toplam değeri 25-35 milyar dolar bandı içerisinde seyrediyor.

Bu yıl listeye 11 yeni marka dahil olurken, geçen yıl yer alan 89 markanın 71´i değer kazandı ve 18 marka ise değer kaybına uğradı.