Pdf indirmek için formu doldur.
Ad
Soyad
E-mail (*)
Cep
Meslek
Uğraş
E-bülten almak istiyor musunuz? (*)
SMS almak istiyor musunuz? (*)
Gizlilik sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Ara Bölme Levhası

Uygulama Alanları » Duvar Yalıtımı » Ara Bölme Levhası

ÜRÜNLER

UYGULAMA ALANLARI

Ara Bölme Levhası
Ara Bölme Levhası
Ara Bölme Levhası
Ara Bölme Levhası

Ara Bölme Levhası

Hafif bölme duvar sistemlerinde ses ve ısı yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılır. “A1 hiç yanmaz” sınıfında yer alan ürün yangın güvenliği gerektiren detaylarda kullanılabilir.
 
UYGULAMA:
 
Ara bölme U profili, uygulama yapılacak döşeme ve tavana şakülünde yerleştirilip 60-80 cm’de bir vidalanır. Ses köprüsünü engellemek amacıyla U profilin döşeme ve tavana monte edileceği yüzeye kauçuk bant (izocamtape) yapıştırılır.
 
Ara bölme C profilleri U profillerin içine monte edilerek ara bölme duvarın çerçevesi oluşturulur. Yalıtım malzemesinin içine yerleştirileceği C profiller sırt sırta gelecek şekilde 60 cm mesafe ile monte edilir.
 
Ara bölme duvarın taşıyıcı konstrüksiyonu tamamlandıktan sonra ses köprüsünü engellemek amacıyla profillere kauçuk bant (izocamtape) yapıştırılır. Akabinde bir yüzeye alçı levhalar monte edilir.
 
60 cm enindeki “İzocam Ara Bölme Levhası” profiller arasına yerel ştirildikten sonra diğer yüzeye de alçı levhalar monte edilir.
 
Alçı levhaların birleşim yerlerine kendinden yapışkanlı alçı filesi çekilir. Tüm yüzeylere alçı çekildikten sonra istenilen şekilde boyanır.