Pdf indirmek için formu doldur.
Ad
Soyad
E-mail (*)
Cep
Meslek
Uğraş
E-bülten almak istiyor musunuz? (*)
SMS almak istiyor musunuz? (*)
Gizlilik sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Yalıtımlı Sandviç Panel

Ürünler » Yalıtımlı Sandviç Panel

ÜRÜNLER

UYGULAMA ALANLARI

Yalıtımlı Sandviç Panel

Yalıtımlı Sandviç Panel

  • Yalıtımlı paneller, formlandırılmış iki metal yüzey ya da formlandırılmış metal yüzey ile su yalıtım örtüsü arasında yalıtım çekirdeği bulunan malzemelerdir. Hafif ve dayanıklı olmaları montaj süresini kısaltmakta, yalıtım yapısına bağlı olarak ısı, ses, su yalıtımı ve yangın güvenliği sağlamaktadır.
  • Yalıtımlı paneller hızlı uygulama gerektiren ve geniş açıklıkların örtülmesi gereken tüm yapılarda kullanılabilir. Günümüzde ağırlıklı olarak sanayi yapıları, alışveriş merkezleri, depolar, spor salonları vb. yapılarda kullanılmaktadır.
  • Kullanım yeri ve amacına göre farklı boy ve kalınlıklarda üstün teknik özelliklerde, taşyünü ve poliüretan yalıtımlı sandviç panel olarak üretilmektedir.
  • Yalıtımlı panelin taşıyıcılığını sağlayan kaplama malzemesi değişik metallerden üretilebilir. Bunlar değişik desen seçeneklerinde galvaniz sac ya da panel tipine göre PVC veya TPO su yalıtım örtüsü olabilir.
  • Yangın güvenliği istenilen yapılarda tercih edilen Mineral Yün Yalıtımlı Paneller, metal dış kabuk ve yalıtım dolgu olarak kullanılan “A” yanmazlık sınıfındaki mineral yün tabakası sayesinde yangına dayanıklı kompozit sistemlerdir. Üst yüzeyde PVC veya TPO su yalıtım örtüsü de olabilmektedir. Yangın emniyetinin yanı sıra, yüksek ses ve ısı yalıtımı da sağlayan Mineral Yün Yalıtımlı Panellerde taşyünü ısı yalıtım malzemesinin ısı iletkenlik değeri 0,036 W/mK’dir.
  • Poliüretan yalıtımlı paneller form verilmiş iki yüzey arasına poliüretan sert köpük dolgulu kompozit çatı ve cephe kaplamalarıdır. Poliüretan panellerde kullanılan alt ve üst yüzey ürünün tipine göre boyalı galvaniz sac, kraft kağıdı veya sadece üst yüzeyde PVC veya TPO su yalıtım örtüsü olabilmektedir. Sadece ısı yalıtımı sağlarlar. Poliüretan ısı yalıtım malzemesinin ısı iletkenlik değeri 0,023 W/mK’dir.
  • BVQI tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi, OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip tesislerde üretilmektedir.
  • İzocam Tekiz Yalıtımlı Sandviç Paneller TS EN 14509 standardına göre belgelendirilmiş olup, Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (305/2011/AB) çerçevesinde CE işareti taşımaya haizdir.


Malzeme Güvenlik Formu


İzocam Tekiz Çatı ve Cephe Yalıtımlı Sandviç Paneller ve Trapez Levhalar ile ilgili daha detaylı bilgiye www.tekiz.com.tr ‘den ulaşabilirsiniz.