Genel Müdür Mesajı

Değerli Paydaşlarımız,

2016 yılı hem dünya hem de ülkemiz için zor bir yıl oldu.Komşu ülkelerdeki  iç savaş, sınır sorunları, darbe kalkışması gibi bir çok farklı konu ile mücadele etmek zorunda kaldık. Döviz piyasalarındaki marjinal hareketlenmeler ekonomik olarak daralmalara ve ticarette durgunluklara sebep oldu. 

İzocam ailesi olarak tüm bu olumsuzluklara ve zor şartlara rağmen konumumuzu koruyarak bu zorlu seneyi tamamladık. Dünya ve ülke gündemindeki olumsuzlukların yansımalarından etkilenmemek için var gücümüzle çalıştık. 

Unutmamalıyız ki sıkıntılı dönemleri aşmanın tek yolu çok çalışmaktan ve azimli olmaktan geçiyor.Ekipçe, umudumuzu yitirmeden, motivasyonumuzu düşürmeden, işimize odaklanarak başarılı performansımızı sürdüreceğimize inanıyorum.

Hepinizin bildiği üzere bu sene Genel Müdürlük kapsamında ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi hazırlıkları başladı. Bu konuda eğitimler aldık, politikamızı güncelledik. Temiz Masa & Temiz Ekran projelerini başlattık.

Yine 2016 yılında beraberce EHS gününü kutladık. Merkez ofisimizde sağlık konusuna farklı bir bakış katarak felsefesinde ruh ve bedenin bütünlüğünü sağlayıcı Yoga etkinliği düzenlendi. Risk belirleme yarışmaları düzenlendi.  İş Sağlığı ve İş Güvenliğinin önemini beraberce vurguladık. 

Her yıl başında şirket hedefleri, yetkinlik değerlendirmeleri, stratejilerimiz doğrultusunda sizlerin gelişimine yönelik eğitim konuları belirliyoruz. 2016 yılında sizler için seçilen farklı konularda Türkiye’nin lider eğitim kurumları tarafından çalışanlarımıza eğitimler aldırdık.  2017 yılında da eğitim faaliyetlerimiz devam ediyor.

2017 yılında bizleri neler bekliyor? Genel Müdürlüğün taşınması ilk sırada yer alıyor. Yeni binamızda bazı kuralların altını çizip sizlerden bu konuda daha fazla duyarlılık bekleyeceğiz. Dileğimiz, yeni düzenimize hızlı şekilde adapte olmanız ve iş süreçlerimizi aksatmadan sürekliliğimizi korumanız yönündedir.

2017 yılında uzun bir süredir ara verdiğimiz Çalışan Bağlılığı ve Memnuniyeti araştırması yapılacaktır. Başarımızın sürdürülebilirliğini korumak için sizlerin fikir ve görüşlerine kulak vereceğiz. Bu konuda yine sektöründe lider bir firma ile çalışılacaktır. Şirket değerimize katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu çalışmayasizlerin şeffaf ve samimi görüşlerinin bize ışık tutacağına inanıyoruz.

Yenilikçi ve farklılık yaratan bir uygulamamız da 2016 sonlarında başladığımız koçluk programlarıydı, bizlere değer katacak olan bu çalışmaları 2017 yılında Mentörlük ve Menteelik programı ile zenginleştirmeyi planlıyoruz.

Gelişen ve değişen Dünyada, İzocam markasını korumak, değerlerimize ve ilkelerimize sahip çıkmak, gelişmek, yenilenmek ve rekabet üstünlüğü sağlayarak başarılar elde etmek en büyük hedefimizdir.

2017 yılında umutlarımıza sarılmayı unutmadan, güçlükleri yenmenin ancak çok çalışmakla olabileceğini göz ardı etmeden, sevdiklerimizle birlikte sağlıklı, mutlu, ve barış dolu bir yıl diliyorum. Yeni yılınız kutlu olsun!

Sevgi ve saygılarımla,


A.Nuri Bulut
Genel Müdür