Pdf indirmek için formu doldur.
Ad
Soyad
E-mail (*)
Cep
Meslek
E-bülten almak istiyor musunuz? (*)
SMS almak istiyor musunuz? (*)
Gizlilik sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Sokak Barınakları

İzocam’ın sosyal medya üzerinden yürüttüğü “Sokak Barınakları” Projesi kış ayları boyunca hayvan severlerden büyük ilgi gördü

Karlı havada sokakta yaşayan hayvanlar için sokaklara, İzocam Foamboard kullanılarak yapılan yüzlerce barınak bırakıldı.

Yalıtımın lider firması İzocam, sektörün gelişimi için üzerine düşen görevleri yerine getirirken, kış ayları boyunca da sosyal sorumluluk faaliyetleri ile yalıtım ve mantolama kavramlarına dikkat çekmeyi sürdürdü. Köklü geçmişe sahip bir kurum olarak bireylere, topluma ve doğal yaşama katkı sağlamayı misyon edinen İzocam, Facebook üzerinden yürüttüğü “Sokak Barınakları” projesi karlı kış günlerinde dikkatleri üzerine topladı.

İzocam’ın yalıtım konusunda hayata geçirdiği önemli projelerin başında gelen ve Kompüter işbirliği ile hazırlanan “Sokak Barınakları” projesi soğuk kış günlerini sokakta geçiren hayvanlara nasıl sıcak bir yuva sağlanabileceğine dair hayvan severlere rehberlik etti.

Proje kapsamında sokak hayvanlarının kışı rahat geçirmesi senaryosunu konu edinen Kompüter, hazırladığı videodaki barınak yapımında İzocam Foamboard ürününü kullandı. Kampanya çerçevesinde barınağın nasıl yapılacağını gösteren amatör bir video Facebook’a yüklenerek kullanıcılara gönderildi. Kendilerine yollanan videolardan esinlenerek, barınaklarını yapan kullanıcılar, hazırlanan Facebook sayfasına yaptıkları barınakların fotoğraflarını yükledi. Bu kış Türkiye’yi etkisi altına alan şiddetli kar yağışı ile birlikte hayvan severler sokakları pembe renkli İzocam Foamboard Sokak Barınakları ile donattı. Kar yağışının etkili olduğu dönem içerisinde, Türkiye genelinde yaklaşık foamboard kullanılarak yapılan yüzlerce sokak barınağı hayvanlara sıcak bir ortam sağladı.

İzocam, Sokak Barınakları Projesi ile çok sayıda aldığı ödüllerin sonuncusu Digital Age Awards “En Yaratıcı Viral Kampanyalar” dalında aldığı ödüldür.

Sokak Barınakları’na hayvan severlerden büyük ilgi !

• Videoyu 2.000.000’den fazla kişi izledi.
• Hareketin Facebook grubunda 5.850 üyesi var.
• Facebook’ta hayvan hakları savunucu grup ve topluluklar videoyu sahiplendi ve sayfalarına koydu. Birçok blog ve site videoya yer verdi.
• Soğuk ve karlı kış günleri ile birlikte Facebook grubuna katılım arttı.
• Gruba foamboard benzeri ürünlerle yapılan barınak fotoğrafları da gelmeye devam ediyor.

İzocam Sokak Barınakları Projesi, sosyal medya aracılığı ile yeni jenerasyona yalıtım bilincini aşılamak amacıyla hayata geçirilmişti.