Pdf indirmek için formu doldur.
Ad
Soyad
E-mail (*)
Cep
Meslek
E-bülten almak istiyor musunuz? (*)
SMS almak istiyor musunuz? (*)
Gizlilik sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Enerjik Bakış

Enerji’k Bakış Sergisi

“Enerji’k Bakış” ile hareket noktamız, enerji verimliliğine toplumun dikkatini çekmektir. Bunun en güzel yolunun da “enerji”nin sanatla yorumlanması olduğunu düşünerek sanatçılarımızdan destek aldık.

Projemizi bizimle omuz omuza çalışacak ve iş disiplinine inandığımız İFSAK (İstanbul Fotoğraf Sinema Amatörleri Derneği) ile paylaştık. Onlar da bu projeye inandılar ve ilerlemeye başladık. İzocam ve İFSAK’ın bu projedeki çıkış noktası, geleceğe enerji konusunda ışık tutmak, çocukların, gençlerin ve bireylerin dikkatinin farklı bir bakış açısıyla enerji verimliliğine çekilmesi oldu. Projenin ana yapısı, öncelikle fotoğrafları baz alarak farklı disiplinlerden kişiler ile enerjiye sanatsal açıdan yaklaşmak… Farklı meslek gruplarından yaklaşık 300 kişi projeye katıldı. İlk olarak enerjiyi sadece fotoğraflara yansıtmayı planladığımız projede daha sonra yazı, kısa film ve beste çalışmalarına da yer verdik. Albümümüzde toplam 120 fotoğraf ve 120 yazı yer alıyor. Fotoğraf sanatçıları, sinema yönetmenleri ve müzisyenler sergide fotoğrafları ile yer alırken müzisyenlerden, oyunculara, sinema yönetmenlerine kadar birçok isim ise yazıları ile katkıda bulundu. Rıza Kıraç sergimize özel bir kısa film çekti. Sonrasında Özkan Samioğlu ve Teneke Trampet grubu tarafından yapılan 2 beste çalışması da projeye dâhil oldu. Ardından Anıl Tortop’un ZG (Zerre Grain) isimli canlandırma film de eklendi. Sonuçta bir araya gelen bu çalışmalardan bir sergi ve yine bütün çalışmaları kapsayan bir albüm oluşturduk. Albümde; kısa filmin, canlandırma filmin ve müziklerin yer aldığı bir de DVD yer alıyor.

İlk sergileme sonrasında hem projeye eserleriyle destek veren isimlerden, hem izleyenlerden, hem de basından çok olumlu eleştiriler aldık. Ayrıca, geleceğimizi etkileyecek böylesi önemli bir konuya dikkat çekmesi açısından da projemiz oldukça çok ilgi gördü. Enerjik Bakış Sergisi İstanbul, İzmir, Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep ve Eskişehir’de 6.000’i aşkın ziyaretçi ile buluştu. Önümüzdeki yıllarda da Türkiye’nin çeşitli illerinde, projemizi farklı kitleler ve şehirlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

Detaylı bilgi için : www.enerjikbakis.com