Pdf indirmek için formu doldur.
Ad
Soyad
E-mail (*)
Cep
Meslek
E-bülten almak istiyor musunuz? (*)
SMS almak istiyor musunuz? (*)
Gizlilik sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Hakkimizda

Izocam, kuruldugu 1965 yilindan itibaren yalitim sektöründe lider pozisyonunu korumaktadir.

Türkiye yalitim sektörünün öncüsü Izocam A.S.´nin Gebze´de kurulan ilk fabrikasi 1967 yilinda camyünü üretimine baslayarak faaliyete geçmistir. 1986 yilinda Tarsus´ta ikinci bir camyünü fabrikasi kurulmus, 1992 yilinda kapasitesi iki katina çikartilmistir. Tarsus´taki fabrikanin camyünü kapasitesinin artirilmasi sayesinde; Gebze tesisinde camyünü üretimi 1993 yilinda tasyününe çevrilmistir.

Halen; camyünü tesisinde 55 bin ton/yil, tasyünü tesisinde ise 75 bin ton/yil olmak üzere toplam 130.000 ton/yil kapasite ile mineral yün üretimi yapilmaktadir. Camyünü üretimi Saint-Gobain Isover Fransa lisansi ve Tel prosesi ile, tasyünü üretimi ise Saint-Gobain Isover G+H AG Almanya lisansi ve Sillan prosesi ile sürdürülmektedir.

Izocam 1982 yilinda Gebze´de kurulan tesisinde Izopor markasiyla genlestirilmis (ekspande) polistiren (EPS) üretimine baslamistir. Toplam kapasite 6.000 ton/yil´dir.

Haddelenmis (ekstrüde) polistiren (XPS) üretimine 1995 yilinda Gebze´deki tesislerinde Foamboard markasiyla yilda 90.000 m3 kapasite ile baslayan Izocam, bugün Gebkim Tesislerinde 560.000 m3/yil, Tarsus Tesislerinde 160.000 m3/yil olmak üzere toplam 720.000 m³/yil olan kurulu üretim kapasitesi ile liderdir.

2000 yilinda 500 ton/yil kapasiteli Eskisehir tesisinde Izocamflex markali elastometrik kauçuk köpük ürünlerin üretimine baslanmistir. Tesisin su anki kapasitesi 4.500 ton/yil´dir. Izocam´in Eskisehir tesislerinde ayrica 700 ton/yil kapasite ile Izocam Peflex markali polietilen yalitim ürünleri de üretilmektedir.

1966 yilinda Koç Toplulugu bünyesinde kurulan ve 2005 yilinda Izocam´in bünyesine dahil olan Tekiz Tesisleri´nde ise, Izocam Tekiz markasi altinda Tasyünü Panel, Trapez ve Poliüretan Panel çati - cephe kaplamalari ile Soguk Depo Paneli ürünleri çesitli özelliklerde, istenilen renk ve boya tipinde üretilmektedir. Tekiz Tesisi yillik 4.000.000 m2 panel ve 3.000.0000 m2 sac isleme kapasitesine sahiptir. Gelistirdigi Tekiz ürünleri ile birçok alanda yangin dayanim sertifikasi almaya hak kazanmistir. Tekiz Tasyünü Yalitimli Panel, bütünlük ve yalitim kriterlerinde 60 dakika yangin dayanimli (EI60), bütünlük kriterlerinde ise (E120) yangin dayanimli panel sertifikasi bulunmaktadir. Bunun yani sira 10 cm kalinliktaki Tasyünü Çati Panel tasima, bütünlük ve yalitim kriterlerinde 120 dakika yangin dayanimli (REI120) panel sertifikasina sahiptir.

Izocam, yalitim malzemelerinin yani sira Izocam Manto Dis Cephe Yalitim Sistemleri ile sivali dis cephe sektörüne yönelik bütünlesik sistem çözümleri de sunmaktadir.

2011 yilinda isletmeye aldigi Gebkim Tesislerinde Izocam, Foamboard (XPS), Izopor (EPS) ve Izocam Tekiz Yalitimli Panel ve Tarpez üretimlerini bir araya toplamistir.

Yüksek teknolojisiyle imal ettigi uluslararasi standartlardaki tüm ürünlerini ihraç eden ve ülkemize önemli döviz girdisi saglayan Izocam; basta Balkanlar, Birlesik Devletler Toplulugu, Türki Cumhuriyetler, Ortadogu, Afrika´da bulunan 46 ülkeye ihracat yapmaktadir. Bugün ülkemizde sicaga, soguga, sese, yangina ve suya karsi koruma saglayan genis ürün yelpazesi ve teknik danismanlik hizmetleriyle yalitim sektörünün lider sirketidir. Küresellesen dünya standartlarina uygun olarak müsterilerinin talep ve beklentilerini zamaninda ve çevreci bir yaklasimla karsilamaktadir.

Izocam, 1 Nisan 2015 tarihi itibariyla camyünü ve tasyünü ürünler için EPD (Environmental Product Declaration - Çevresel Ürün Beyani) Belgesi´ne sahiptir. Bu belgenin yani sira; ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 Is Sagligi ve Güvenligi Sistemi´ni tesislerinde uygulamaktadir. Izocam´in ayrica mineral yün ürünlerinin; tasyünü ve camyünü için sadece bio ürün kategorisine verilen EUCEB sertifikasi bulunmaktadir. Ayrica Çati Siltesi ve Rulopan ürünleri için AB ülkesinin ulusal emisyon limitlerine uygunluk belgesi olan Eurofins Gold belgesine sahiptir. Binalarda ve tesisatlarda kullanilan Izocam ürünleri, AB Yapi Malzemeleri Tüzügü´nün (CPR) eslenigi olan Yapi Malzeme Yönetmeligi´nin 6. maddesine göre; "ürünün yönetmelikte belirtilen temel gerekleri karsilamasina imkân veren malzeme" anlamina gelen "CE" isareti ile piyasaya arz edilmektedir. Tüm Izocam ürünleri Türk Standartlari Enstitüsü (TSE) kriterlerine de uygun olarak üretilmektedir.

Izocam, ISO tarafindan hazirlanan Türkiye´nin 500 Büyük Sanayi Kurulusu arasinda daima yerini aldi. Ayrica, Kobirate Uluslararasi Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.S. tarafindan belirlenen Kurumsal Derecelendirme Notu 23.12.2016 – 23.12.2017 dönemi için 9,28 olarak belirlenmistir.